НДУ: вперше в Україну заведені цінні папери іноземного емітента за спрощеною процедурою

НДУ: вперше в Україну заведені цінні папери іноземного емітента за спрощеною процедурою

Євробонди Biz Finance Plc з купонною ставкою 16,5% і з обсягом емісії 4,051 млрд грн допущені до обігу в Україні

НДУ: вперше в Україну заведені цінні папери іноземного емітента за спрощеною процедурою
Фото: НДУ

Інвестиційна компанія Dragon Capital подала запит до Національного депозитарія України (НДУ), щодо надання до НКЦПФР заяви про допуск до обігу на території України цінних паперів іноземного емітента, а саме єврооблігацій Biz Finance Plc з купонною ставкою 16,5% і з обсягом емісії 4,051 млрд грн, розміщених на Ірландській фондовій біржі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НДУ із посиланням на рішення №871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України».

«Завдяки спільній роботі, яку виконали НДУ, НКЦПФР (Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку – Mind) та компанія Dragon Capital, з кінця листопада 2018 року на вітчизняному ринку можна буде придбати єврооблігації з процентною ставкою 16,5% в гривні, які «Укрексімбанк» випустив для обігу за кордоном», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, завдяки новій спрощеній процедурі вихід на ринок став максимально комфортним як для західних інвесторів, так і для українських компаній. «Успішна реалізація даного кейсу є позитивним сигналом для ринку України, який сьогодні, як ніколи гостро потребує пожвавлення. Тим більше, що зараз через спрощену процедуру, зникло багато паперової тяганини, яка гальмувала весь процес. Відповідно, створюється більш сприятливе середовище для збільшення обсягу фінансових операцій. Що, безумовно, сприятливо позначиться на розвитку фондового ринку і позитивно вплине на інвестиційний клімат в Україні», – цитує прес-служба НДУ Члена Правління НДУ Андрія Пораду.

Так, ініціатору допуску іноземних цінних паперів в Україні необхідно заповнити стандартну форму заяви та відправити його в Національний депозитарій України, де відбувається підготовка і аналіз пакету документів, необхідного для допуску іноземного емітента. Відповідно до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів обсяг цього пакету скорочено, також використовується електронна форма документообігу. Тому, за наявності всієї необхідної інформації, вказаний етап має займати всього кілька днів. Потім документи передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка за процедурою розглядає пакет документів впродовж 30 робочих днів. Якщо пакет документів не викликає додаткових питань, формування позитивного рішення може статися і раніше.

Як нагадують у НДУ, відповідно до рішення №871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» заявником, який готує і подає до НКЦПФР пакет документів щодо допуску, може стати емітент або НДУ, а ініціатором процесу отримання допуску, згідно з чинним Регламентом здійснення депозитарної діяльності НДУ від 16 липня 2018 року може стати і депозитарна установа.

«Кейс «Укрексімбанку» показує, що на українському ринку можуть обертатися ліквідні цінні папери вітчизняних емітентів, які розміщуються на закордонних майданчиках, а також в перспективі і цінні папери всесвітньо відомих компаній: Facebook, Apple, Google тощо», – наголошують у НДУ.

Нагадаємо: раніше міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream, Група Deutsche Börse та Національний банк України (НБУ) узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло