Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Це перший документ з так званого «бюджетного пакету»

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу
Фото: УНІАН

Верховна Рада в четвер ухвалила законопроект №9084 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який разом з правками до Податкового кодексу входить в так званий «бюджетний пакет», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ підтримали 243 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

За словами голови підкомітету з питань бюджетної політики і вдосконалення положень Бюджетного кодексу Костянтина Іщейкіна, який представляв документ, він передбачає розширення можливостей для здійснення місцевих зовнішніх запозичень, встановлюючи відповідні повноваження окремо для міських та обласних бюджетів.

Закон також врегулює питання цільового використання рентної плати на спеціальне використання лісових ресурсів на охорону і захист лісів, а також дає повноваження Рахунковій палаті здійснювати аудити місцевих бюджетів в частині виконання ними делегованих повноважень.

В ході обговорення документа виникла суперечка навколо фінансування підприємств, що перебувають у віданні Національної академії наук України: Бюджетний комітет і фракції коаліції пропонували відраховувати частину прибуток таких підприємств до держбюджету на загальних підставах, тоді як опозиційні фракції Радикальної партії і «Батьківщини», а також група «Відродження» наполягали на тому, щоб залишити цю прибуток цих підприємств. В результаті парламент погодився до 2023 року залишати ці кошти державним унітарним підприємствам у веденні НАНУ, щоб вони направляли їх виключно на наукову діяльність, інновації та розширення власної матеріально-технічної бази.

Нагадаємо: днями Мінфін збільшив доходи проекту держбюджету на 2019 до 1,026 трлн грн. У тому числі доходи загального фонду – 928 507,9 млн грн та доходи спеціального фонду – 97 623,9 млн грн.

Попередньо Кабмін схвалив підготовлений до другого читання проект бюджету на своєму засіданні 14 листопада.

Нагадаємо: Кабмін презентував законопроект про державний бюджет 14 вересня 2018 року і направив його на розгляд Ради. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті