Верховна Рада підтримала курс України на інтеграцію до ЄС та НАТО

Верховна Рада підтримала курс України на інтеграцію до ЄС та НАТО

За постанову про попереднє схвалення відповідних змін до Конституції проголосували 311 народних депутатів

Верховна Рада підтримала курс України на інтеграцію до ЄС та НАТО
Фото: Shutterstock

Верховна Рада підтримала Постанову про попереднє схвалення законопроекту щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

За відповідний постанову №9037/П1 про внесення змін до Конституції України проголосували 311 народних обранців.

Верховна рада підтримала курс України на інтеграцію до ЄС та НАТО
Фото: скріншот 112 телеканал

Відповідний законопроект №9037 пропонує внести зміни до Конституції, зокрема, в абзаці 5 преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» додати: «та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Крім того, пункт 5 частини 1 статті 85 викласти в такій редакції «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Також документом передбачено статтю 102 доповнити частиною 3 такого змісту «президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

У свою чергу, статтю 116 доповнити пунктом 1 із позначкою 1 такого змісту: «Забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і в Організації Північноатлантичного договору», а також пункт 14 розділу XV «Перехідні положення» виключити.

Раніше Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді зазначив, що внесення змін до Конституції зобов'яже будь-яку українську владу і всі її гілки забезпечити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я майже не сумніваюся в тому, що Верховна Рада в першому читанні точно підтримає проект змін до Конституції. Вони силою Основного закону зобов'яжуть українську владу, – підкреслюю, будь-яку владу і всі її гілки – забезпечувати вступ України до Європейського союзу і НАТО», – сказав Порошенко, звертаючись до народних депутатів під час розгляду у Верховній Раді в четвер проекту змін до Конституції про стратегічний курс країни на інтеграцію в ЄС І НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло