«Нафтогаз» звинувачує у саботажі запуску добового балансування газу РГК Фірташа

«Нафтогаз» звинувачує у саботажі запуску добового балансування газу РГК Фірташа

Облгази ставлять під загрозу проведення опалювального сезону

«Нафтогаз» звинувачує у саботажі запуску добового балансування газу РГК Фірташа
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» звертає увагу на відвертий саботаж початку запланованого впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу з боку облгазів, більшість з яких належить до групи РГК Дмитра Фірташа, йдеться у повідомленні на сайті НАК.

«Надаючи неповну та недостовірну інформацію до Інформаційної платформи «Укртрансгазу», облгази ставлять під загрозу проведення опалювального сезону», – наголошують у «Нафтогазі».

Як зазначається, після завершення періоду первинної реєстрації споживачів в Інформаційній платформі добового балансування були виявлені значні недоліки у наповненні системи: неповна або недостовірна інформація про споживачів, надана облгазами. Це унеможливлює коректну реєстрацію споживачів, у тому числі тих, які мають право на отримання газу на умовах ПСО (спеціальні зобов'язання з постачання газу – Mind).

«Відсутність коректної інформації про споживача в реєстрі Інформаційної платформи означає, що такий споживач не зможе отримувати газ з 1 грудня. Здебільшого це стосується захищених категорій споживачів, для яких «Нафтогаз» поставляє природний газ на умовах ПСО», – зазначають у НАК.

Відтак, «Нафтогаз» звернувся до голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксани Кривенко з листом, у якому вказує на неприпустимі ризики, що ставлять під загрозу успішне запровадження добового балансування з 1 грудня через надання облгазами некоректних даних до реєстру споживачів на Інформаційній платформі.

Окремо «Нафтогаз» звертає увагу Регулятора на системні порушення з боку облгазів під час видачі ЕІС-кодів своїм клієнтам. «Низці споживачів, в тому числі й підприємствам ТКЕ, з незрозумілих причин було згенеровано невідповідні ЕІС-коди, наприклад, такі, що мають бути присвоєні виключно об`єктам підземного зберігання. Станом на сьогодні такого роду порушення не ліквідували 8 облгазів: Волиньгаз, Донецькоблгаз, Івано-Франківськгаз, Одесагаз, Тернопільгаз, Тернопільміськгаз, Уманьгаз, Шепетівкагаз», – зазначають у компанії.

«Запровадження добового балансування в таких обставинах призведе до того, що багато тепловиробників, у тому числі ті, хто постачає тепло та гарячу воду населенню, не зможуть отримувати газ від Нафтогазу, що призведе фактично до зриву опалювального сезону», – наголошують у НАК.

Як нагадують у компанії, «Нафтогаз» не зможе надавати номінації споживачам на умовах ПСО, дані про яких відсутні в Інформаційній платформі. При цьому, згідно з Кодексом ГТС, облгази мають право відключати споживачів, яким не надано номінації.

Як зазначається, на необхідності надати коректну та достовірну інформацію облгазами про своїх споживачів ще до 18 жовтня наголошувала НКРЕКП, оскільки цей фактор став одним з чинників перенесення впровадження добового балансування Регулятором на 1 грудня 2018 року. Проте оператори ГРМ, всупереч доручення Регулятора усунути порушення, так і не виконали в повному обсязі свої зобов`язання щодо коректного наповнення Інформаційної платформи. Більше того, третина операторів ГРМ взагалі проігнорувала необхідність попереднього тестування Інформаційної платформи та не внесла жодної інформації про своїх споживачів газу.

Раніше АТ «Укртрансгаз» звернулося до НКРЕКП, з пропозицією перенести запуск добового балансування газу на 1 лютого 2019 року. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло