НКРЕКП: тариф на електроенергію може зрости на 15%
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

НКРЕКП: тариф на електроенергію може зрости на 15%

ТЕЦ вважають, тариф потрібно збільшити на 21%

НКРЕКП: тариф на електроенергію може зрости на 15%
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні розглядатиме питання щодо підняття тарифів на електроенергію для генеруючих підприємств, зокрема, на 15%.

Про це повідомила у Facebook голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

«Сьогодні будемо розглядати тарифи для генеруючих підприємств. Якщо врахувати подані пропозиції – оптова ринкова ціна електричної енергії з початку 2019 року зросте більше ніж на 15%», – написала вона.

Сьогодні будемо розглядати тарифи для генеруючих підприємств. Якщо врахувати подані пропозиції – оптова ринкова ціна...

Опубликовано Оксаной Кривенко Четверг, 22 ноября 2018 г.

У свою чергу, вона додала, що, зокрема, «Енергоатом» просить підвищити тариф на виробництво електричної енергії на 65%. Після підвищення рентабельність компанії становитиме 38%, а дохід збільшиться на 27 млрд грн, що співставно з половиною фонду усіх субсидій України.

«Чим обґрунтоване таке стрімке зростання тарифу? Компанія надала пояснення загальною кількістю 22 000 сторінок! Але така величезна кількість документів обгрунтовує лише 3,5 млрд грн коштів на інвестиції», – наголосила вона.

Крім того, «Укргідроенерго» також пропонує підвищити свій тариф на 46% для збільшення доходу на 3,5 млрд грн.
ТЕЦ вважають, що наступного року їм потрібен додатковий дохід у розмірі 4,6 млрд.грн і для цього ми повинні збільшити тариф на 21%.

«Будемо приймати рішення, захищаючи інтереси споживача», – зазначила Кривенко.

Нагадаємо, що з початку нового року обленерго припинять діяльність у своєму нинішньому вигляді, а промислові споживачі почнуть купувати електрику в постачальників на принципах вільного ціноутворення. Детальніше про це, читайте у матеріалі Mind «Анбандлінг «під ялинку»: як зміняться правила роздрібного ринку електроенергії з 1 січня».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті