Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за введення воєнного стану (ВІДЕО)

Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за введення воєнного стану (ВІДЕО)

Дії РФ в Керченській протоці мають всі ознаки воєнної агресії, наголосили на засіданні РНБО

Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за введення воєнного стану (ВІДЕО)
скрін-шот

Сьогодні о 24.00 (00.00) розпочалося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядається питання про запровадження правового режиму воєнного стану.

За словами Секретаря РНБО України Олександра Турчинова, «заслухавши доповідь начальника Генштабу та міністра оборони про події у районі Керченської протоки, Воєнний кабінет констатував, що напад російських військових на кораблі Військово-морських Сил України є ні чим іншим, як актом воєнної агресії».

Засідання РНБО, прямий ефір:

Термінове засідання РНБО через події на Азовському морі

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 25 листопад 2018 р.

РНБО схвалила рішення запропонувати президенту України запровадити воєнний стан строком на 60 діб.

«Я як президент і як Верховний головнокомандувач ЗСУ відповідно до Конституції приймаю рішення підтримати пропозицію Воєнного кабінету. Винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної Ради», – сказав президент Петро Порошенко, інформує його прес-служба.

Верховна Рада має проголосувати за це рішення завтра на позачерговому засіданні.

«Я хотів би звернутися до народних депутатів завтра прибути в Київ на позачергове засідання Верховної Ради для відповідального прийняття необхідного рішення для забезпечення оборони держави», – сказав глава держави.

Він додав: «Я звертаюся до народних депутатів уважно поставитися, зібратися на позачергову сесію. Повірте сьогодні є всі підстави для того, щоб саме так реагувати… І сподіваюся завтра Верховна Рада прийме не відкладаючи відповідальне рішення».

Президент наголосив, що запровадження воєнного стану не означає жодним чином, що Україна буде вести якісь наступальні дії. «Україна буде проводити дії виключно щодо оборони своєї території, захисту і безпеки своїх громадян», – підкреслив він.

«До нас сьогодні надійшло безліч дзвінків від військовослужбовців, ветеранів АТО. Вони вже спакувалися, сидять на рюкзаках і чекають наказу», – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 25 листопада українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий. Це право гарантоване Конвенцією ООН з морського права і угодою з РФ від 2003 року. Місяць тому два інших українських кораблі спокійно здійснили подібні дії. Сьогодні українські кораблі були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Дані дії мають всі ознаки акту агресії відповідно до пункту D, статті 3 Резолюції Генасамблеї ООН № 3314 від 14.12.1974.

На даний момент три українські кораблі захоплено агресором, 6 українських військовослужбовців поранено, двоє у важкому стані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті