Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
АМПУ: порти Маріуполь та Бердянськ працюють у штатному режимі

АМПУ: порти Маріуполь та Бердянськ працюють у штатному режимі

Поки говорити про блокування каналу передчасно

АМПУ: порти Маріуполь та Бердянськ працюють у штатному режимі
Фото: Shutterstock

Порти у Азовському морі – Маріуполь і Бердянськ працюють в штатному режимі, зараз відбувається навантаження/розвантаження судів, що знаходяться там, передає НВ Бізнес.

Про це йдеться у відповіді Адміністрації морських портів України (АМПУ) на запит видання.

«Наразі наші порти на Азові працюють в штатному режимі. Триває завантаження/розвантаження судів, які раніше пройшли Керч-Єнікальський канал. З 26 листопада 2018 року відновився рух суден каналом. Своєї черги на прохід очікують 30 суден, що прямують в/з порти Маріуполь і Бердянськ (16 з портів і 14 в порти)», – зазначили в адміністрації.

Всього до кінця 2018 року, за оперативними даними, українські порти на Азові повинні прийняти і обробити близько 80 суден.

«Поки говорити про блокування каналу передчасно. Робота йде, хоча і з затримками через дії РФ, а також погодні умови», – відзначили в АМПУ.

У той же час в адміністрації повідомили, що не можуть оцінити втрати від дій РФ, бо наявної інформації недостатньо.

У свою чергу керівництво Маріупольського порту поінформувало, що робота йде в штатному режимі.

«У причалів чотири судна під навантаження. Станом на 11:00 на вході в Керч-Єнікальський канал огляду і проходу очікували 10 суден, які прямують до Маріупольського порту, одне з них простоює вже понад 10 діб. Ще три судна повинні підійти до каналу протягом доби», – йдеться в повідомленні підприємства.

Начальник адміністрації порту Бердянськ Олександр Барчан повідомив також, що «зараз починає працювати і Керченська протока – на сьогодні там стоїть три судна, які рухаються до порту».

Нагадаємо: 25 листопада українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді закрили прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал.

Пізніше ГУП «Кримські морські порти» заявив про скасування обмеження на прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал, що діяв з полудня 25 листопада. 

Повідомляється, що Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі.

У відповідь на такі дії Росії вночі президент Петро Порошенко під час екстреного засідання РНБО підтримав введення воєнного стану в країні.

Остаточне питання запровадження в Україні воєнного стану через агресію Росії Верховна Рада має розглянути сьогодні о 16:00.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті