Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі

Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі

Усі країни закликають РФ відкрити Керченську протоку та звільнити українські кораблі

Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі
фото fitzpatrick.house.gov

Міністерства закордонних справ Канади, Польщі, Естонії, Данії та Румунії засудили дії Росії в Керченській протоці стосовно українських суден.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд написала у Twitter, що канадська сторона «негайно закликає Росію знизити напругу, звільнити захоплені судна і забезпечити вільний прохід». Вона додала, що Канада незмінно підтримує суверенітет України.

МЗС Польщі заявило, що «драматична ескалація в Азовському морі… стала наслідком послідовних порушень РФ основних принципів міжнародного права, у тому числі в порушенні територіальної цілісності і суверенітету України». В міністерстві засудили агресію Росії та закликали її владу поважати міжнародне право, а «обидві сторони – до стриманості в нинішній ситуації, яка може поставити під загрозу стабільність європейської безпеки».

Туреччина також, як Чорноморська країна, висловила своє занепокоєння ситуацією на Азові. «Ми закликаємо уникати кроків, які можуть поставити під загрозу регіональним мир та стабільність, поважати міжнародне право та уникнути ескалації напруги, діяти в рамках здорового глузду», зазначається в заяві на сайті МЗС Туреччини.

Очільник МЗС Грузії Давід Залкаліані заявив, що «напад на українські військові кораблі і їх захоплення є явним порушенням міжнародного морського права та підриває безпеку всього регіону. Грузія повністю підтримує суверенітет та територіальну цілісність України».

Як повідомляє Інтерфакс, глава МЗС Данії Андерс Самуельсон заявив, що «Росія повинна відновити вільних прохід в Керченській протоці. Важливо деескалувати ситуацію зараз».

Голова зовнішньополітичного відомства Естонії закликав Росію звільнити українські судна.

«Естонія засуджує напад Росії на українські судна в Азовському морі та Керченській протоці та закликає до негайного звільнення кораблів. Ці дії порушують як міжнародне право, так і суверенітет та територіальну цілісність України, це усвідомлений акт із посилення напруги», – заявив очільник МЗС Естонії Свен Міксер.

Румунія також висловила занепокоєність у зв’язку і подіями на Азові.

«Глибоко занепокоєні подіями в Азовському морі та Керченській протоці. Агресія і порушення міжнародного права підривають безпеку всього регіону», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: напередодні російські кораблі протаранили український буксир в Азовському морі та перекрили Керченську протоку. Після чого РФ залучила ударні вертольоти Збройних сил до супроводу катерів ВСМ ЗСУ.

Як повідомлялось, пізніше Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох кораблях Військово-Морських Сил ЗС України, є поранені.

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за введення воєнного стану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті