Перші генно-модифіковані діти народилися в Китаї – АР

Перші генно-модифіковані діти народилися в Китаї – АР

Багато вчених вважають це неприйнятним, однак експеримент проводився таємно

Перші генно-модифіковані діти народилися в Китаї – АР
фото pixabay.com

Китайський учений Хе Цзінькуй заявив, що він допоміг народитися першим у світі генно-модифікованим дітям. Про це передає агентство AP, на яке посилається Коммерсант.

За словами вченого, він проводив експеримент з ембріонами для семи пар, і один із цих експериментів виявився вдалим. У пари народилися дівчатка-двійнята зі зміненим ДНК.

При цьому вчений не намагався вилучити будь-який ген або вилікувати дітей від хвороби, але, навпаки, додав ген, який дозволяє, за його словами, в майбутньому організму протистояти зараженню ВІЛ.

Вчений, який проживає в США, сказав, що він брав участь у роботі в Китаї, оскільки таке «редагування» генів заборонено в Сполучених Штатах, тому що зміни ДНК можуть позначитися на майбутніх поколіннях і  завдати шкоди іншим генам.

Багато провідних вчених вважають, що це дуже небезпечно, і засуджують цю ситуацію як експерименти над людиною.

При цьому зазначається, що ніяких доказів успішності експерименту пана Хе немає. З огляду на специфіку проведених досліджень, всі вони робилися таємно. Учений не розкриває імен учасників експериментів, де вони живуть чи працюють, а його робота не була опублікована в будь-якому науковому журналі.

Він розповів про свій експеримент лише організатору міжнародної прес-конференції з генних модифікацій, яка повинна відбутися у вівторок в Гонконгу, і в інтерв'ю AP.

«Я відчуваю величезну відповідальність не просто бути першим, але і стати прикладом. Вирішувати, що з цим робити далі, буде суспільство», – заявив Хе.

Про те, як експерименти над генами можуть змінити життя людей, – в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло