Перші генно-модифіковані діти народилися в Китаї – АР
Багато вчених вважають це неприйнятним, однак експеримент проводився таємно

Китайський учений Хе Цзінькуй заявив, що він допоміг народитися першим у світі генно-модифікованим дітям. Про це передає агентство AP, на яке посилається Коммерсант.
За словами вченого, він проводив експеримент з ембріонами для семи пар, і один із цих експериментів виявився вдалим. У пари народилися дівчатка-двійнята зі зміненим ДНК.
При цьому вчений не намагався вилучити будь-який ген або вилікувати дітей від хвороби, але, навпаки, додав ген, який дозволяє, за його словами, в майбутньому організму протистояти зараженню ВІЛ.
Вчений, який проживає в США, сказав, що він брав участь у роботі в Китаї, оскільки таке «редагування» генів заборонено в Сполучених Штатах, тому що зміни ДНК можуть позначитися на майбутніх поколіннях і завдати шкоди іншим генам.
Багато провідних вчених вважають, що це дуже небезпечно, і засуджують цю ситуацію як експерименти над людиною.
При цьому зазначається, що ніяких доказів успішності експерименту пана Хе немає. З огляду на специфіку проведених досліджень, всі вони робилися таємно. Учений не розкриває імен учасників експериментів, де вони живуть чи працюють, а його робота не була опублікована в будь-якому науковому журналі.
Він розповів про свій експеримент лише організатору міжнародної прес-конференції з генних модифікацій, яка повинна відбутися у вівторок в Гонконгу, і в інтерв'ю AP.
«Я відчуваю величезну відповідальність не просто бути першим, але і стати прикладом. Вирішувати, що з цим робити далі, буде суспільство», – заявив Хе.
Про те, як експерименти над генами можуть змінити життя людей, – в матеріалі Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].