Верховна Рада дала згоду на звернення до міжнародного співтовариства

Верховна Рада дала згоду на звернення до міжнародного співтовариства

За відповідне рішення проголосували 272 народних депутата

Верховна Рада дала згоду на звернення до міжнародного співтовариства
Фото: Shutterstock

Верховна Рада дала згоду на Звернення до ООН, Європейського парламенту, ПА Ради Європи, ПА НАТО, ОБСЄ, ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв’язку з актом агресії Російської Федерації проти України.

За відповідний проект Постанови №9341 проголосували в ході позачергового засідання парламенту у понеділок 272 народних обранці.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з оприлюдненим тексту звернення, Верховна України закликає міжнародне співтовариство вжити дієвих заходів для припинення російської агресії як на суші, так і на морі, а також посилити існуючі санкції проти РФ і ввести нові до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Парламент також закликає міжнародні організації направити спостерігачів в регіон Чорного та Азовського морів і Керченської протоки і пропонує морським державам направити в цей регіон військові кораблі для запобігання подальшої ескалації напруги з боку РФ.

Верховна Рада також закликає міжнародних партнерів збільшити надання Україні військової та іншої допомоги для захисту її територіальної цілісності і суверенітету.

«Закликаємо міжнародне співтовариство адекватно реагувати на виклики і загрози, які несе Російська Федерація, оскільки політика миротворення вже привела до окупації частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей», – йдеться в проекті звернення.

У зверненні також підкреслюється, що проект будівництва «Північного потоку-2» здійснюється не в інтересах Європи, а в інтересах РФ і несе загрозу, в тому числі і сфері безпеки, для всього регіону Балтії і Північної Європи.

Верховна Рада підкреслює, що безкарність агресивної політики і дій РФ може привести до глобальних наслідків.

Нагадаємо: зазначеному голосуванню передували рішення Верховної Ради про призначення на 31 березня 2019 року чергових виборів Президента України, а також щодо введення воєнного стану на території 10 областей країни протягом 30 днів – з 26 листопада по 26 грудня 2018 року.

Як писав Mind, 26 листопада в Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі. 

Раніше, 25 листопада, українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді було закрито прохід цивільних суден Керч-Єнікальським каналом.

Про те, скільки коштуватиме оснащення армії наступного року, читайте у матеріалі Mind «Бюджет 2019: чим заплатимо за боєготовність і соціальну стабільність».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло