НБУ відкликав ліцензію на валютні операції у КБ «Фінансова ініціатива»

НБУ відкликав ліцензію на валютні операції у КБ «Фінансова ініціатива»

Через порушення банком валютного законодавства

НБУ відкликав ліцензію на валютні операції у КБ «Фінансова ініціатива»
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) відкликав генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій у ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» через порушення банком валютного законодавства України та нормативно-правових актів центробанку.

Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, 28 листопада 2018 року НБУ відкликав генеральну ліцензію ПАТ № 219-2 від 17 травня 2013 року.

Так, регулятор вказує на невиконання банком функції агента валютного контролю, а також на недопущення уповноважених працівників НБУ до проведення перевірки дотримання валютного законодавства.

«Банк «Фінансова ініціатива», що був віднесений 23 червня 2015 року до категорії неплатоспроможних, продовжував здійснювати обслуговування клієнтів та отримувати у 2015–2018 років реєстри експортних митних декларацій своїх клієнтів за операціями, за якими відсутнє підтвердження надходження в Україну виручки за експорт продукції на мільярди гривень», – наголошують у НБУ.

Крім того, впродовж 2017–2018 років банк не виконував письмові вимоги НБУ про надання документів, які б дали можливість підтвердити належне виконання банком функцій агента валютного контроля за операціями своїх клієнтів, та не допустив уповноважених працівників НБУ до проведення виїзної перевірки.

Як наголошують у НБУ, згідно з валютним законодавством банки зобов’язані здійснювати контроль валютних операцій своїх клієнтів.

Так, за невиконання банком функції агента валютного контролю Національний банк застосовує заходи впливу згідно з чинним законодавством, а також має право відкликати у банку генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

«Національний банк звертає увагу банків на необхідність неухильного дотримання вимог валютного законодавства при проведенні як власних валютних операцій, так і валютних операцій своїх клієнтів», – наголошують у центробанку.

Нагадаємо: наприкінці жовтня НБУ відкликав банківські ліцензії та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій у ПАТ КБ «Центр» та ПАТ «ВіЕс Банк» через реорганізацію фінустанов. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло