ЄБРР виділить 150 млн євро «дочці» норвежської NBT для будівництва ВЕС

ЄБРР виділить 150 млн євро «дочці» норвежської NBT для будівництва ВЕС

Загальна вартість зведення ВЕС в Херсонській області оцінюється в 369 млн євро

ЄБРР виділить 150 млн євро «дочці» норвежської NBT для будівництва ВЕС
Фото: pixabay

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 28 листопада схвалив надання кредиту на суму до 150 млн євро ТОВ «Сивашенергопром» (Херсонська область, «дочка» норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції (ВЕС) встановленою потужністю 250 МВт в Херсонській області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Підписання очікується до кінця поточного року», – повідомив агентству старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.

Згідно з інформацією про проект на сайті банку, 75 млн євро може бути виділено з власних коштів ЄБРР, друга половина – синдикована з інших джерел. Загальна вартість зведення ВЕС оцінюється в 369 млн євро.

Раніше, норвезька NBT в квітні 2018 року купила ТОВ «Сивашенергопром» (оперує вітропарком потужністю близько 3 МВт) і має намір побудувати на суміжних територіях ВЕС встановленою потужністю 250-330 МВт.

У 2006 році Херсонська облдержадміністрація (ОДА) передала недобудовану Сиваську ВЕС в концесію ТОВ «Сивашенергопром» до 2055 року. 

На початку вересня 2018 року був укладений договір про реалізацію міжнародного інвестиційного проекту з будівництва ВЕС в Херсонській області за провідної ролі норвезької компанії NBT. Згідно з ним, вже до кінця наступного року уздовж північного узбережжя озера Сиваш буде побудовано 67 вітрових електроустановок. Обсяг інвестицій, передбачений цим договором, становить близько $450 млн.

У точці будівництва Сиваської ВЕС є можливість видачі в об'єднану енергосистему України до 600 МВт потужності.

NBT на сьогодні володіє 49% акцій вітропарку Linxi потужністю 100 МВт і 33% акцій вітропарку Baicheng потужністю 49,5 МВт в Китаї, а також розвиває два проекти ВЕС в Таїланді по 60 МВт з місцевим партнером, забронювало земельну ділянку під майбутню ВЕС у В'єтнамі і шукає привабливі можливості в Албанії.

Про те, чим буде унікальний новий вітропарк «Сиваш» на Херсонщині, читайте у матеріалі Mind, «Сила вітру: як норвежці інвестують в українську відновлювальну енергетику».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло