Суд скасував підвищення мит на російські добрива – Всеукраїнська аграрна рада

Суд скасував підвищення мит на російські добрива – Всеукраїнська аграрна рада

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав нечинним рішення щодо підвищення антидемпінгових мит на добрива походженням з РФ

Суд скасував підвищення мит на російські добрива – Всеукраїнська аграрна рада
фото uacouncil.org

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав нечинним рішення судді Аблова Є.В. щодо збільшення антидемпінгових мит на карбамід і КАС походженням з РФ, яке було прийнято на вимогу ПАТ «Азот», ПАТ «Концерн Стирол» та ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», що входять до групи компаній Ostсhem Дмитра Фірташа. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Всеукраїнської аграрної ради.

Зазначається, що Аблов на власний розсуд та без проведення відповідних судових експертиз встановив, що для визначення собівартості товару та антидемпінгової маржі необхідно враховувати ціни на газ не в Україні, а в Німеччині.

«Ми з самого початку говорили про те, що введення заборонних мит і ембарго на імпорт російських азотних добрив не тільки незаконне, але і безглузде, бо завдасть непропорційно більших збитків українській економіці, ніж російській. Так і вийшло, нашим хімічним підприємствам ми не допомогли, вони продовжують простоювати, а місце росіян на українському ринку займають постачальники з інших країн. При цьому національний споживач – українські аграрії страждають від вкрай високих цін – зараз ціни на добрива в Україні одні з найвищих у світі та перевищують ціни на них у конкуруючих з нами росіян на 20–50%», – зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Також він додав, що це лише перший крок. Наразі ВАР чекає результатів розгляду позовів і по самих рішеннях МКМТ, які також «були прийняті в незаконний спосіб і завдали істотної шкоди розвитку аграрної галузі».

ВАР нагадала, що холдинг OstChem так і не погасив заборгованість перед українськими аграріями за оплачені ще у 2016–2017 роках, але не поставлені добрива.

У квітні 2017 року Mind розбирався, що стоїть за антидемпінговими баталіями навколо міндобрив з РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті