NASA обрало 9 компаній для освоєння Місяця, серед них одна з офісом у Дніпрі

NASA обрало 9 компаній для освоєння Місяця, серед них одна з офісом у Дніпрі

Інженерний офіс компанії Firefly Aerospace знаходиться в Україні

NASA обрало 9 компаній для освоєння Місяця, серед них одна з офісом у Дніпрі
фото pixabay.com

Наразі 9 компаній отримали право брати участь в тендерах NASA щодо відправки спускних апаратів на поверхню Місяця, що є одним з перших кроків Управління до довгострокових наукових досліджень Місяця і згодом Марсу. Про це йдеться у повідомлені на сайті NASA.

До списку компаній, які обрало Управління входять: Lockheed Martin Space, Moon Express, Intuitive Machines, Astrobotic Technology та інші. До числа обраних увійшла також і компанія Firefly Aerospace, яка є американською де-юре, але інженерний офіс якої знаходиться в Дніпрі. В ньому, як повідомляється працює 120 чоловік.

Firefly Aerospace – приватна аерокосмічна компанія, заснована в місті Остін (Техас, США), яка розробляє легкі ракети-носії для запуску малих супутників і кубсатів в космос. В березні 2017 року активи компанії Firefly були виставлені на аукціон. Їх викупив український підприємець Максим Поляков, а саме його компанія EOS Launcher. Після злиття EOS Launcher та Firefly компанія почала працювати під назвою Firefly Aerospace. 17 травня 2018 року компанія відкрила в м. Дніпро науково-дослідницький центр.

Як зазначається, ці 9 обраних компаній матимуть право брати участь в тендерах агентства, пропонуючи свої послуги з доставки наукових вантажів або техніки на поверхню Місяця.

«Сьогоднішнє оголошення знаменує собою відчутний прогрес у поверненні Америки на поверхню Місяця, щоб там залишитись, – сказав представник NASA Джим Бріденстайн. – Інновації американських аерокосмічних компаній…допоможуть нам досягти дивовижних речей на Місяці і просунутись ближче до Марсу».

 Повідомляється, що перші «місячні» місії можуть розпочатись вже в 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло