Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії

Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії

Польща сподівається перейти на норвезький газ у 2022 році, коли закінчиться контракт з «Газпромом»

Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії
фото Gaz System

Уряди Польщі та Данії домовилися про газопровід Baltic Pipe, який має почати постачання норвезького газу до Польщі у 2022 році. Довжина труби складе 900 км, потужність – до 10 млрд кубометрів газу на рік, повідомляє Deutsche Welle.

Польща і Данія в п'ятницю, 30 листопада, погодилися прокласти газопровід дном Балтійського моря для постачання норвезького газу. Відповідно до плану, газопровід Baltic Pipe почне качати газ до Польщі у 2022 році, коли завершується контракт Варшави з російським «Газпромом».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Сьогодні нам вдалося зробити квантовий стрибок у бік безпеки та незалежності польського енергетичного сектору. Було прийнято інвестиційне рішення щодо створення стратегічного газопроводу Baltic Pipe, який дозволить імпортувати газ із норвезького шельфу через Данію», – заявив прем'єр-міністр Польші Матеуш Моравецький у Twitter.

Операторами газопроводу стануть польська компанія GAZ-SYSTEM SA та данська Danish Energinet SOV. Проект має фінансову підтримку ЄС на суму 51,4 млн євро. Загальні витрати на будівництво газопроводу не розкриваються.

Поки що ж Польща приймає танкери зі зрідженим газом. Раніше Польща підписала угоду про постачання СПГ з США, прагнучи послабити залежність від російського газу в умовах напруженості з Москвою. Окрім того, Польща розглядає можливість імпорту блакитного палива з Норвегії та Катару.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло