Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії

Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії

Польща сподівається перейти на норвезький газ у 2022 році, коли закінчиться контракт з «Газпромом»

Геть від «Газпрому»: Польща та Данія прокладуть Baltic Pipe і качатимуть газ із Норвегії
фото Gaz System

Уряди Польщі та Данії домовилися про газопровід Baltic Pipe, який має почати постачання норвезького газу до Польщі у 2022 році. Довжина труби складе 900 км, потужність – до 10 млрд кубометрів газу на рік, повідомляє Deutsche Welle.

Польща і Данія в п'ятницю, 30 листопада, погодилися прокласти газопровід дном Балтійського моря для постачання норвезького газу. Відповідно до плану, газопровід Baltic Pipe почне качати газ до Польщі у 2022 році, коли завершується контракт Варшави з російським «Газпромом».

«Сьогодні нам вдалося зробити квантовий стрибок у бік безпеки та незалежності польського енергетичного сектору. Було прийнято інвестиційне рішення щодо створення стратегічного газопроводу Baltic Pipe, який дозволить імпортувати газ із норвезького шельфу через Данію», – заявив прем'єр-міністр Польші Матеуш Моравецький у Twitter.

Операторами газопроводу стануть польська компанія GAZ-SYSTEM SA та данська Danish Energinet SOV. Проект має фінансову підтримку ЄС на суму 51,4 млн євро. Загальні витрати на будівництво газопроводу не розкриваються.

Поки що ж Польща приймає танкери зі зрідженим газом. Раніше Польща підписала угоду про постачання СПГ з США, прагнучи послабити залежність від російського газу в умовах напруженості з Москвою. Окрім того, Польща розглядає можливість імпорту блакитного палива з Норвегії та Катару.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті