Світовий банк збільшить до $200 млрд допомогу країнам, які потерпають через зміни клімату

Світовий банк збільшить до $200 млрд допомогу країнам, які потерпають через зміни клімату

Кошти підуть на будівництво захисних споруд, інфраструктури, зміни в сільському господарстві та ін.

Світовий банк збільшить до $200 млрд допомогу країнам, які потерпають через зміни клімату
фото Facebook Остапа Семерака

Світовий банк має намір збільшити удвічі фінансову допомогу бідним країнам, чия економіка страждає від глобального потепління. Допомога зросте до $200 млрд протягом 5 років, передає Голос Америки.

Таку заяву банк зробив у зв’язку з тим, що в понеділок представники майже 200 країн зібралися в польському місті Катовіце для двотижневих переговорів з клімату.

«Якщо ми не скоротимо викиди і не займемося адаптацією зараз, то до 2030 року в нас буде ще 100 мільйонів людей, які живуть у злиднях», – заявив директор департаменту Світового банку з питань змін клімату Джон Рум.

«Ми також знаємо, що, якщо ми активно не почнемо вирішувати цю проблему лише в трьох регіонах – Африці, Південній Азії та Латинській Америці, ми отримаємо 133 мільйони «кліматичних мігрантів», – додав він.

Допомога бідним країнам в пристосуванні до екстремальних погодних умов включає будівництво міцніших житлових будинків, споруд проти підвищення рівня океану, пошук нових джерел прісної води і так званим «кліматично оптимізованим сільським господарством».

Загроза, викликана глобальним потеплінням, «ніколи не була настільки серйозною», – заявила координатор ООН з проблем клімату Патрісія Еспіноса перед початком переговорів з клімату в Польщі в неділю.

«Цей рік, ймовірно, стане одним з чотирьох найспекотніших років за всю історію спостережень. Наслідки змін клімату ніколи не були настільки поганими. Статистичні дані говорять нам, що ми повинні робити набагато більше», – сказала вона.

Переговори в Катовіце присвячені реалізації історичної угоди щодо клімату, укладеної в Парижі в 2015 році. Учасники угоди взяли зобов'язання скоротити викиди парникових газів і обмежити підвищення температури на планеті до 2 градусів Цельсія до 2030 року.

Єдиною країною-учасником саміту, які ухиляються від зобов’язань, стали США. Президент Дональд Трамп пригрозив вивести США з Паризької угоди, вважаючи, що положення цієї угоди несуть економічні збитки. Трамп виступає за використання викопних видів палива та енергії.

Нагадаємо, Вануату – перша в світі країна, яка подає до суду на нафтові компанії та уряди країн з вимогою компенсувати економічні втрати через зміну клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло