НБУ виставив на продаж пул активів неплатоспроможних банків на суму більше 6 млрд грн
Торги із продажу активів «Єврогазбанку», «Актив-Банку» і «Златобанку» заплановані на 19 грудня

Активи банків-банкрутів, які перебувають у заставі Національного банку України (НБУ), номінальною вартістю понад 6,5 млрд грн, будуть виставлені на продаж 19 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Мова йде про активи «Єврогазбанку», «Актив-Банку» і «Златобанку». В складі пулу представлені, зокрема, активи агросектора, земля, готель зі СПА-комплексом в Трускавці.
«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цим пулом розпочинає другий етап продажу заставних активів НБУ з залученням міжнародних радників в рамках спільного пілотного проекту з НБУ, який почався ще в минулому році. До реалізації залучено компанію ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX). В її функції входить вибір найкращої стратегії продажів і організація торгів», – йдеться у повідомленні.
Всі активи, які потрапили в пул, неодноразово пропонували на індивідуальних торгах в системі «ProZorro.Продажі», але вони не були викуплені навіть після зниження ціни до 20% номіналу. Згідно з повідомленням НБУ, наступні торги, заплановані на 19 грудня, передбачають зниження ціни від 20% до 4% номіналу.
Раніше НБУ спільно з ФГВФО повідомляли про початок другого етапу продажу по «голландській моделі» закладених в центробанку прав вимог за кредитними договорами неплатоспроможних банків балансовою вартістю 11,5 млрд грн. На торги були виставлені об'єднані в пули не продані підчас першого етапу активи з залученням американських консультантів «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) і «Фьост Файненшиал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN). На першому етапі ФГВФО здійснював продаж цих активів окремими лотами в системі «ProZorro.Продажі» по «голландській моделі», в результаті були продані кредити балансовою вартістю 819,6 млн грн.
В даний час непродані на першому етапі активи об'єднані в пули і передані для продажу по «голландській моделі» компаніям ТОВ «Дебтекс Україна» («дочка» DebtX) і ТОВ «Фьост Файненшиал Нетворк Юкрейн» – в рамках спільного пілотного проекту НБУ і ФГВФО , який почав роботу ще на початку 2017 року.
Рішення про реалізацію закладених активів неплатоспроможних банків окремими лотами за «голландською моделлю» приймає виконавча дирекція ФГВФО. НБУ узгоджує умови реалізації активів, які перебувають у нього в заставі, після отримання офіційного рішення виконавчої дирекції Фонду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].