Рожкова: воєнний стан не вплинув на стабільність банківської системи

Рожкова: воєнний стан не вплинув на стабільність банківської системи

Обсяг строкових депозитів не змінився в цілому по банківській системі

Рожкова: воєнний стан не вплинув на стабільність банківської системи
Катерина Рожкова
Фото: НБУ

Стан банківської системи в даний час є стабільним, введення воєнного стану в країні не вплинуло на роботу банківської системи, передає Інтерфакс-Україна.

Про це завила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова під час брифінгу в Києві в понеділок.

«Відтоки по банківській системі відсутні. У мене поки відсутні дані за п'ятницю (30 листопада – Mind), але обсяг строкових депозитів не змінився в цілому по банківській системі, якщо порівнювати стан за тиждень до введення воєнного стану і останні дані, які ми бачили на ранок п'ятниці», – сказала вона.

Також Рожкова уточнила, що ліквідність банківської системи в даний час коливається між 72-75 млрд грн. Звернення банків за підтримкою ліквідності відсутні.

«Коливання, які ми бачили, це були коливання поточних залишків. Але їм характерні коливання, які абсолютно не пов'язані з панічними настроями», – підкреслила перший заступник голови НБУ.

Відносно інформаційного поля, за даними Рожкової в перші два дні після введення воєнного стану дійсно колл-центри банків працювали більш інтенсивно, оскільки надходило дуже багато питань від населення. Разом з тим, на сьогоднішній день ситуація стабілізувалася, додала вона.

Перший заступник голови НБУ зазначила, що перші дні після введення воєнного стану також спостерігалася підвищена чутливість населення до ситуації на валютному ринку, особливо в тих областях, які вказані в законі Верховної Ради. Проте, на сьогодні ситуація стабілізувалася, зазначила Рожкова.

Як писав Mind, за даними Мінфіну запровадження воєнного стану не вплинуло на доходи держбюджету.

Нагадаємо: Україна ввела воєнний стан у 10 областях, терміном на 30 днів – до 26 грудня 2018 року, у зв'язку із черговим актом збройної агресії з боку РФ у Керченській протоці 25 листопада 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло