Росія не дає ОПЕК скоротити обсяги видобутку нафти – Reuters

Росія не дає ОПЕК скоротити обсяги видобутку нафти – Reuters

Підписання нової угоди може бути відкладено через позицію РФ, яка не бажає скорочувати видобуток на стільки, скільки від неї вимагають члени ОПЕК

Росія не дає ОПЕК скоротити обсяги видобутку нафти – Reuters
фото www.opec.org

Цього тижня ОПЕК та її союзники працюють над угодою про скорочення видобутку на принаймні 1,3 млн барелів на день, але основною перепоною на шляху до її укладення стає Росія, яка не погоджується на настільки значне скорочення виробництва. Про це повідомляє Reuters із посиланнями на свої джерела.

У зв’язку з падінням цін на нафту, спричиненим глобальною економічною слабкістю та перенасиченням ринку через значне збільшення видобутку нафта у США, зустріч ОПЕК відбудеться у Відні в четвер, 6 грудня, а вже 7 грудня будуть проводитись переговори із союзниками, серед яких РФ.

Джерела, троє з ОПЕК та один з виробників, що до групи не входить, заявили, що зустрічі проходять напружено і що позиція Росії матиме вирішальне значення для досягнення угоди.  

«Росія грає жорстко», – сказало одне з джерел.

Інше джерело зазначило, що Саудівська Аравія працює над скороченням, «але якщо Росія скаже ніякого скорочення, ОПЕК цього не зробить».

Видання повідомляє, що РФ готова скоротити виробництво на 140 тис барелів на добу, а ОПЕК наполягає на тому, щоб прибрати з ринку 250-300 тис барелів на добу російської нафти.

Як повідомляють джерела, в ОПЕК заявили, що на разі обговорюється скорочення поставок для усіх учасників організації на 3-3,5% від жовтневих показників.

Зазначається, що якщо під час саміту дійти згоди не вдасться, питання може буде відкладене на майбутнє, але, в свою чергу, це означатиме подальше падіння цін на нафту.

Нагадаємо: днями стало відомо про рішення Катару вийти зі складу ОПЕК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті