Waymo першою в світі запустила службу безпілотних таксі

Waymo першою в світі запустила службу безпілотних таксі

Спойлер: водій в машині все-таки є, але він не бере участі в керуванні без потреби

Waymo першою в світі запустила службу безпілотних таксі
waymo.com

Компанія Waymo – підрозділ Alphabet – оголосила про офіційний запуск таксі-сервісу з безпілотними автомобілями Chrysler Pacifica.

Поки що сервіс Waymo One працює в чотирьох містах штату Арізона, включаючи Фінікс – саме в цих районах компанія проводила тестування з 2016 року.

Вартість поїздки залежить від довжини маршруту і часу в дорозі. Waymo не наводить конкретні тарифи, але запевняє, що ціни будуть співставні з Uber і Lyft. Журналіст Reuters скористався сервісом і за 15-хвилинну поїздку на відстань 4,8 км заплатив $7,59.

Зазначається, що  Waymo випередила своїх найближчих конкурентів у цій галузі – Uber Technologies та Cruise Automation, яка належить GM.

Скільки автомобілів зараз має компанія в своєму парку, в Waymo не називають, але обіцяють, що сервіс буде працювати цілодобово.

Для виклику машини потрібно завантажити додаток і прив'язати до сервісу свою банківську карту.

При цьому за кермом таксі, яке прибуде за викликом, все ж буде сидіти водій, але тільки для того, щоб взяти керування на себе в якійсь непередбаченій ситуації.

У салоні автомобіля встановлені дисплеї, за допомогою яких користувачі можуть стежити за маршрутом і звернутися до служби підтримки.

Раніше Bloomberg розповідав, що перша хвиля клієнтів – це будуть ті самі 400 добровольців, які вже більше року їздять на автівках Waymo. Однак тепер вони будуть звільнені від угоди про нерозголошення і зможуть розповідати про це друзям, знайомим, пресі – і навіть запрошувати їх з собою в поїздки.

Згідно з аналітиками Morgan Stanley, ринкова вартість сервісу таксі Waymo піднялася до $80 млрд.

Нагадаємо, нещодавно в сфері безпілотних авто сталася правова колізія: правоохоронці арештували водія, який у нетверезому вигляді заснув за кермом своєї Tesla Model S, поки автомобіль сам втікав від поліції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті