Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Верховний суд зобов’язав облгази встановлювати лічильники для населення

Верховний суд зобов’язав облгази встановлювати лічильники для населення

Оператори газорозподільних мереж мають встановлювати за свій рахунок лічильники газу населенню

Верховний суд зобов’язав облгази встановлювати лічильники для населення
Фото: Shutterstock

Верховний суд України визнав обов'язком облгазів встановлювати індивідуальні лічильники газу для населення.

Таке рішення прийняла Велика палата суду за результатами розгляду позову фізичних осіб проти ПАТ «Криворіжгаз», йдеться у повідомленні на сайті суду. Як зазначається, в тарифи операторів газорозподільних мереж на оплату спожитого газу вже закладені відповідні витрати.

«У встановлених тарифах на газопостачання були передбачені витрати на установку індивідуальних лічильників газу. ПАТ «Криворіжгаз» зобов'язане надавати оплачені позивачами послуги, в тому числі, відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України № 3533-VI зобов'язане забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає в квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, – до 1 січня 2018 року, оскільки розгляд справи по суті завершився до внесення змін щодо терміну встановлення лічильників таким споживачам», – сказано в повідомленні.

Крім того, у суді зауважили, що відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам є порушенням їх прав як споживачів, а також суперечить вимогам законодавства.

«Саме на суб'єкт господарювання – газорозподільну організацію – покладено обов'язок встановлення лічильників газу для населення, і тільки він повинен вживати заходів щодо притягнення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов'язку на споживачів неправомірно», – йдеться у повідомленні суду.

Раніше Mind писав, що понад 160 міст та сіл України передають показання лічильників через Viber.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті