Лондон заморожує видачу віз для мільйонерів

Лондон заморожує видачу віз для мільйонерів

За останні 10 років Британія видала близько 3000 інвестиційних віз, 60% з яких «купили» собі громадяни РФ та Китаю

Лондон заморожує видачу віз для мільйонерів
фото pixabay.com

У Великобританії з 7 грудня призупиняється дія програми з видачі інвестиційних віз Tier 1 Investor, для отримання якої необхідно було вкласти в британську економіку близько 2 млн фунтів (2,2 млн євро). Про це повідомляє DW.

Зазначається, що тимчасове припинення дії програми пов’язано зі спробами влади посилити «боротьбу з відмиванням грошей та організованою злочинністю».

Процес видачі «віз для мільйонерів» буде відновлено у 2019 році після внесення до програми необхідних корекцій.

До переліку нових вимог до особи, яка бажає отримати Tier 1 Investor, зокрема, входить необхідність в обов’язковому порядку надати бізнес-звітність, яка доводить законність походження коштів.

Раніше інвестиційну візу видавали на 3 роки і 4 місяці з можливістю її продовження. Через 5 років після її надання можна було отримати постійний  дозвіл на проживання, а наприкінці 6-го року – громадянство.

Особі, яка бажала отримати Tier 1 Investor, не треба було підтверджувати походження статків, а також знання англійської. Цей документ дав можливість також перевозити в країну членів сім’ї.

Особливою популярністю ця програма користується у росіян та китайців. За останні 10 років у Британії було видано близько 3000 таких віз, 60% з них – громадянам КНР та РФ.

Нагадаємо: після інциденту із отруєнням Сергія та Юлії Скрипалів у англійському Солсбері Британія прийняла рішення, що російські політики та олігархи повинні розкривати інформацію про своє нерухоме майно на території Великобританії. У разі якщо ці особи не можуть пояснити, звідки вони взяли фінансові ресурси на придбання активів, проти них мають бути введені санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті