Рада ухвалила розірвання Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

Рада ухвалила розірвання Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

Відповідний президентський законопроект підтримали 277 народних депутатів

Рада ухвалила розірвання Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року
фото DR

Народні депутати України підтримали припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, передає Інтерфакс-Україна.

За відповідний президентський законопроект (№0206) проголосували 277 народних депутатів у четвер, 6 грудня. Згідно з документом, дія Договору про дружбу буде припинена з 1 квітня 2019 року.

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, обов'язки або правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів», – сказано в законопроекті.

Договір про дружбу між Україною і РФ уклали в травні 1997 року, Верховною Радою він ратифікований у січні 1998 року.

Раніше Mind писав, що 3 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про припинення дії цього договору. 

Нагадаємо: 28 листопада президент Петро Порошенко підписав закон «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Як зазначається, документом передбачається, що воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті