Україна вдвічі збільшила контрольовану територію у Чорному морі

Україна вдвічі збільшила контрольовану територію у Чорному морі

Тепер прикордонники і митники зможуть зупиняти і перевіряти підозрілі судна не в межах 12-мильної зони, як раніше, а в 24 милях

Україна вдвічі збільшила контрольовану територію у Чорному морі
фото Wikipedia

Верховна Рада України ухвалила закон про прилеглу зону України, який фактично збільшує територію контролю в Чорному морі. Як передає Інтерфакс-Україна, відповідний законопроект (№8361) підтримали 244 народні депутати в четвер, 6 грудня. Згідно з документом, прилеглою зоною України стане зона відкритого моря на відстані не більше 24 морських миль від вихідної лінії територіального моря України. Як відомо, раніше ця відстань становила 12 миль.

Україна в прилеглій зоні здійснює митний, фіскальний, міграційний та санітарний контроль. Державна прикордонна служба на прилеглій території може зупиняти або заарештовувати судна і членів екіпажу, за винятком військових і інших державних кораблів, які використовуються в некомерційних цілях.

Якщо судном буде порушене українське законодавство і зроблена спроба втекти, уповноважений орган матиме право переслідувати таке судно по гарячих слідах з метою його затримання та притягнення до відповідальності. Право на переслідування припиняється, коли судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої ходить, або будь-якої третьої держави.

Відключення автоматичної ідентифікаційної системи в прилеглій зоні усіма судами, за винятком військових кораблів або інших кораблів, які використовуються з некомерційною метою, буде підставою для зупинки, огляду судна або переслідування по гарячих слідах.

Згідно з текстом документу, цей закон відповідає положенням Конвенції ООН з морського права 1982 року. Він набуде чинності наступного дня після публікації.

Одна з авторів ініціативи, на той час народний депутат Ірина Фриз при розгляді законопроекту зазначила: «Цей законопроект дозволить де-факто в два рази збільшити територію контролю в Чорному морі». За її словами, прийняття цього закону дозволить кораблям морської охорони і Військово-морських сил перевіряти підозрілі судна не в межах 12-мильної зони, як зараз, а в 24 милях від берегової лінії.

Також Mind писав, що в Одеській області заборонили вихід у море маломірних плавзасобів.

Раніше президент України Петро Порошенко закликав НАТО ввести свої кораблі в акваторію Чорного та Азовського морів після агресії РФ біля Керченської протоки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті