З 2020 року в Каліфорнії заборонятиметься будувати будинки без сонячних панелей

З 2020 року в Каліфорнії заборонятиметься будувати будинки без сонячних панелей

У цієї ініціативи в штаті виявилось багато критиків та противників

З 2020 року в Каліфорнії заборонятиметься будувати будинки без сонячних панелей
фото Twitter @triduchuynh

Каліфорнійські законодавці затвердили нові правила, згідно з якими з 1 січня 2020 року на даху кожного об’єкту, який здається в експлуатацію, мають бути сонячні панелі. Про це повідомляє Fox News.

Нові правила були затверджені ще на початку роки, днями їх офіційно прийняла Комісія з будівельних стандартів.

Чиновники назвали цей крок «історичним починанням», який «стане маяком світла для решти країни».

Прихильники нових правил говорять, що 30 років служби цих панелей компенсують комунальні платежі. Крім того, було підраховано, що чиста економія складе близько $500 на рік.

Втім не усі прихильно сприйняла цю ініціативу і Комісія вже отримала понад 300 листів із засудженнями. Один з місцевих жителів написав, що обов’язкове встановлення сонячних панелей є не лише дорогим, це забирає у громадян право вибору. Він підрахував,  що встановлення коштуватиме «понад $25 000», а не $8 400, як стверджує Комісія. Крім того, ті, хто виступають проти, зазначають, що через нові правила подорожчає і так відносно дорога нерухомість в Каліфорнії.

Критики також стверджують, що сонячна генерація є ефективної лише протягом денних годин, тоді як пікове споживання припадає на вечір. З огляду на це, без додаткової інфраструктури велика частина отриманої енергії просто пропадатиме.

Нагадаємо: у вересні стадо відомо, що американський штат Каліфорнія поставив собі за мету до 2045 року повністю перейти на використання електроенергії лише з відновлюваних джерел. Відповідний законодавчий акт підписав губернатор штату Джеррі Браун.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті