ФРН та Франція хочуть виступити посередниками в Керченському конфлікті, Росія пручається
РФ вважає, що конфлікт навколо доступу до Азовського моря через Керченську протоку не може стати темою зустрічі «нормандської четвірки»

Німеччина та Франція висловили готовність стати посередниками в конфлікті між Україною та Росією навколо доступу до Азовського моря через Керченську протоку. Про це повідомляє DW із посиланням на заяву глави МЗС ФРН Хайко Маса.
11 грудня в Берліні відбудеться зустріч зовнішньополітичних радників глав Німеччини, Франції, РФ та України в «нормандському форматі». Відомо, що про проведення зустрічі в такому форматі домовились канцлер ФРН Ангела Меркель та російський президент Владімір Путін.
Втім в Кремлі заявили, що конфлікт в Керченській протоці не може стати темою зустрічі «нормандської четвірки», оскільки в цьому форматі триває обговорення врегулювання війни на Донбасі.
«Провокації української сторони в російських територіальних водах навряд відноситься до виміру мінських домовленостей», – зазначив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.
Задля зниження ескалації на Азові глава МЗС ФРН запропонував розширити мандат спостережної місії ОБСЄ на Азовському морі. Зазначається, що ця тема увійде до повістки дня зустрічі в Берліні наступного тижня. Відомо, що Мас вже обговорював це питання з главами МЗС України та РФ Павлом Клімкіним та Сергієм Лавровим. Українська сторона вважає цю пропозицію доцільною, російська ж налаштована вкрай скептично.
Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.
В МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».
Як повідомлялось, Відповідно до даних, які наводить міжнародна слідча група Bellingcat, російські прикордонники застосували зброю на ураження щодо українського катера «Бердянськ» не в своїх «територіальних» водах, а в нейтральних водах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].