Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
«В усьому винна Україна»: російське МЗС погрожує Києву «серйозними наслідками»

«В усьому винна Україна»: російське МЗС погрожує Києву «серйозними наслідками»

Росія стверджує, що Київ навмисно розпалює конфлікт і координує свої дії з США і ЄС

«В усьому винна Україна»: російське МЗС погрожує Києву «серйозними наслідками»
Російський катер берегової охорони бере на таран український буксирний катер, скрін-шот із відео
скрін-шот

У російському міністерстві закордонних справ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі, під час якого російський корабель берегової охорони здійснив таран українського буксирного катера, і три українські кораблі були обстріляні вогнем на ураження, виведені з ладу захоплені разом з екіпажами.

ВУ МЗС РФ заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

«Все це, очевидно, було направлено і на відволікання уваги від внутрішньополітичних проблем у самій Україні. Підтвердженням тому став намір Києва ввести в країні воєнний стан, що у світлі майбутніх президентських виборів виглядає досить одіозно», – заявили в російському відомстві.

Також у РФ вважають, що «провокування» конфлікту Україна здійснює в координації з ЄС і США. Москва обіцяє «жестко пресекать» те, що вважатиме «посяганнями» на свій суверенітет і безпеку.

«Лінія на провокування конфлікту з Росією, яку Київ проводить в координації з США і ЄС в акваторії Азовського і Чорного морів, потягне за собою серйозні наслідки. Російською Федерацією будуть жорстко припинятися будь-які зазіхання на її суверенітет і безпеку», – заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо: Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні. Тепер це питання повинна розглянути Верховна Рада, засідання почнеться о 16:00 26 листопада.

Як повідомлялося, Радбез ООН скликає екстрене засідання у зв’язку з діями РФ на Азові. Засідання призначили на понеділок, 26 листопада, на 18:00 за київським часом.

Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію Росії щодо українських кораблів у Керченській протоці.

Як повідомлялось, Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох кораблях Військово-Морських Сил ЗС України. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором. Серед українських моряків є шестеро поранених.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті