Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
США вперше після Другої світової стали найбільшим експортером нафти та нафтопродуктів

США вперше після Другої світової стали найбільшим експортером нафти та нафтопродуктів

Експорт американської нафти минулого тижня досягнув рекордних 3,2 млн барелів на добу

США вперше після Другої світової стали найбільшим експортером нафти та нафтопродуктів
фото Shutterstock

США минулого тижня вперше в новітній історії стали нетто-експортером нафти та нафтопродуктів. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на дані Міністерства енергетики країни.

У звіті Служби енергетичної інформації Міенерго США повідомляється, що перевищення експорту нафти та нафтопродуктів – в основному бензину та дизпалива – над імпортом за тиждень, що завершився 30 листопада, склав 211 тис барелів на добу.

Зазначається, що в середньому протягом 2018 року Сполучені Штати фіксували нетто-імпорт на рівні понад 2 млн барелів на добу, а пік за річними звітами перевищував 12 млн барелів на добу в 2005 році.

Раніше президент Дональд Трамп говорив, що перехід до нетто-експорту вуглеродів стане переломним моментом у формуванні «енергетичної незалежності США».

Експорт американської нафти минулого тижня досягнув рекордних 3,2 млн барелів на добу, згідно з даними Служби енергетичної інформації .

Видання припускає, що,можливо, повернення до чистого експорту буде нетривалим, однак воно підкреслює значимість «сланцевої революції» у США.

На думку аналітиків, збільшення власного видобутку та експорту США, з однієї сторони, знижує значимість ОПЕК для світового ринку, а з іншої – підвищує вразливість американської економіку у випадку падіння цін на нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті