Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Більше, ніж очікували: ОПЕК та Росія домовилися про скорочення видобутку нафти

Більше, ніж очікували: ОПЕК та Росія домовилися про скорочення видобутку нафти

Нафта на цих новинах вже подорожчала на 5%

Більше, ніж очікували: ОПЕК та Росія домовилися про скорочення видобутку нафти
фото Shutterstock

Члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) разом з країнами, які не входять у картель, дійшли згоди щодо скорочення видобутку нафти. Про це пише Reuters з посиланням на міністра нафти Іраку.

Зазначається, що переговори щодо нафтовидобутку тривали у Відні 2 дні.

Домовлено, що видобуток буде скорочено із січня 2019 року на 1,2 млн барелів на добу. Картель скоротить видобуток на 0,8 млн б/д, а країни, які не входять в організацію, включаючи Росію, знизять її на 400 тисяч б/д.

Передбачене угодою зниження обсягів видобутку буде обчислюватися виходячи з рівня жовтня 2018 року.

Перед погодженням угоди експортери також погодилися зробити виняток для Ірану, так як обсяг виробництва цієї країни і так знизився через санкції США.

ОПЕК прийняла рішення в умовах вимог американського президента Дональда Трампа не скорочувати поставки. Для США невигідно, якщо видобуток зменшиться – тоді ціна нафти зросте, і в цих умовах Вашингтону буде складніше тиснути на Іран – третього за обсягом експортера нафти у світі.

Раніше Саудівська Аравія і Росія не могли узгодити обсяг зниження видобутку в Росії. За даними джерел, Москва наполягала на скороченні не більше ніж на 150 тисяч барелів на день. Але в п'ятницю, за даними Reuters, позиція Росії змінилася: Москва погодилася на скорочення в обсязі до 200 тисяч б/д.

На тлі перших повідомлень про те, що країни ОПЕК погодилися на скорочення видобутку, котирування різко пішли вгору – і Brent, і WTI подорожчали на 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті