Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
В ООН розповіли про українку, яка бореться з корупцією в шкільних їдальнях

В ООН розповіли про українку, яка бореться з корупцією в шкільних їдальнях

Боротьба з корупцією значно посилиться, якщо в антикорупційних органах буде більше жінок, вважають в ООН

В ООН розповіли про українку, яка бореться з корупцією в шкільних їдальнях
https://news.un.org

В центрі новин ООН розповіли про українку Ольгу Дєєву, матір 5-ти дітей, яка помітила, що шкільні обіди не відповідають за якістю тій ціні, яку за них сплачують, і вирішила дослідити ситуацію.

В селищі Нижні Сірогози Херсонської області вона організувала групу батьків, щоб перевірити, скільки грошей виділяється з бюджету на харчування для школярів і скільки за них платить школа. Спочатку їм не надавали таку інформацію, називаючи її конфіденційною. Тому на її отримання пішло багато часу і зусиль.

Тільки завдяки допомозі київської антикорупційної організації і народного депутата батьки змогли отримати інформацію про вартість шкільних обідів.

«Коли ми побачили, що ціни на харчування завищені, нас це сильно стривожило», – розповідає Наталя. В результаті розслідування директора школи звільнили, а Наталя, натхненна успіхом, розгорнула активну антикорупційну діяльність.

Зокрема, Дєєва звернула увагу на те, що рівень життя багатьох представників місцевих органів значно вищий за їх офіційні доходи. За підтримки ПРООН організація Наталії перевірила електронні декларації про доходи обласних чиновників і оприлюднила ці дані для широкої громадськості.

За даними дослідження ООН «Корупція очима жінок і чоловіків», жінки частіше стають свідками проявів корупції. Це пояснюється тим, що на їх плечі лягає виховання дітей і турбота про інших членів сім'ї, і тому вони частіше звертаються до соціальних служб та бачать, що там відбувається. Більше половини жінок України вважають, що корупція входить в трійку найгостріших проблем в країні.

Оскільки жінки більше страждають від корупції, при розробці антикорупційних програм необхідно враховувати їхню думку.

Однак в уряді країни дуже мало жінок, пише ООН, в тому числі і в антикорупційних органах. Чоловіки часто займають найвищі пости. Серед депутатів України – всього 12,3% жінок, серед 24 міністрів усього чотири жінки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті