Глава НБУ: в 2019-2020 рр. Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів

Глава НБУ: в 2019-2020 рр. Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів

2019 рік є критично важливим не лише через вибори, а й через графік суттєвих платежів уряду за зовнішнім боргом

Глава НБУ: в 2019-2020 рр. Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів
фото Shutterstock

Протягом двох наступних років Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів, включаючи процентні платежі. Про це заявив голова НБУ Якій Смолій в інтерв’ю Vox Ukraine.

За його словами, 2019 рік є критично важливим не лише з огляду на президентські вибори, а й через те, що «у нас накладається графік суттєвих платежів уряду за зовнішнім боргом».

«І без програми МВФ ми не маємо доступу до інших каналів фінансування: коштів Європейського Союзу, Світового банку. Тому пропозиція підписати нову програму з МВФ економічно обґрунтована», – наголосив Смолій.

Крім того, на питання чи не здається йому, що МВФ триває Україну на короткому повідку, тобто не дає багато грошей, але тримає, щоб не збанкрутували, він сказав, що має щодо цього інші міркування.

Глава НБУ зазначив, що програма EFF була п’ятирічною, обсяг фінансування був значний – 900% квоти України. Але додав, що українська сторона виконала не усі умови і, відповідно, навіть не вибрала всі передбачені програмою кошти.

«Я не виключаю, що після закінчення програми стенд-бай ми можемо знову повернутися до обговорення програми EFF на довші періоди та з новими умовами. Це абсолютно нормальна світова практика», – додав Смолій.

Програма stand by, за його словами, є більш короткою програмою з меншим обсягом вимог, але вона є важливою для України, оскільки «на МВФ орієнтуються інші міжнародні організації та фінансові установи». Це є позитивним сигналом для учасників ринку щодо подальшого здійснення реформ в країні та є важливим для розміщення суверенних боргових паперів.

Нагадаємо: наприкінці листопаду МВФ підтвердив свою готовність надати Україні перший транш.

Пізніше Кабінет Міністрів затвердив проекти листа про наміри та меморандуму щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand by.  

Як повідомлялось, у жовтні МВФ прогнозував зниження рівня сукупного державного (прямого) та гарантованого боргу України до 53% ВВП до кінця 2023 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло