Американська Snap купила український стартап Teleport за $8 млн

Американська Snap купила український стартап Teleport за $8 млн

Teleport Future Technologies була створена 20-річним українцем

Американська Snap купила український стартап Teleport за $8 млн
фото з pixabay.com

Американська компанія Snap Inc., яка є власником месенджеру Snapchat та низки інших технологічних продуктів, купила команду з п'яти провідних спеціалістів та права на усі технології українського стартапу Teleport Future Technologies. Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на надійне джерело на ринку.

Зазначається, що угоду біло підписано в лютому 2018 року, а в листопаді її було повністю закрито.

Сума угоди склала близько $8 млн.

Teleport відомий своїм однойменним додатком, який фарбує волосся в різні кольори.

Проект створив на той момент ще 19-річний одесит Владислав Уразов. Разом зі своїм партнером Богданом Матвєєвим вони зібрали команду з 30 людей з України, Франції, Англії та Росії. Відомо, що стартапу вдалось залучити $1 млн інвестицій. Проект зосередився на розвитку внутрішньої технології визначення об’єктів на фото та відео.

Teleport встановив рекорд в українському, російському та білоруському App Store за кількістю завантажень. За першу добу після релізу застосунку його завантажили понад 1 млн разів, крім того, Teleport понад тиждень займав перше місце в магазинах додатків.

Засновник стартапу підтвердив, що найкращі розробники з його проекту «дійсно переїхали до Лос-Анджелесу та Лондону і тепер працюють там в Snap, застосовуючи, зокрема, технології Teleport».

«Я взагалі зараз бачу три круті міжнародні компанії, які абсолютно вірно роблять ставку на ML-спеціалістів з пострадянського простору – це Samsung, PicsArt та, звісно, Snap. Я думаю, ці компанії мають велике майбутнє в галузі штучного інтелекту», – додав Уразов.

Він розповів, що найближчим часом його компанія разом з партнерами планує запустити свій фонд, який інвестуватиме в ШІ-стартапи.

До речі, ця угода Уразова із Snap допомогла йому у віці 20 років стати доларовим мільйонером.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті