АМКУ розслідує ситуації з сервісом інформування про статус майна
Розслідування стосується сервісу «SMS-маяк», інтегрованого в платформу «Ліга.Закон»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав розслідування ситуації з сервісом «SMS-маяк», інтегрованого в платформу «Ліга.Закон», передає БізнесЦензор.
Про це повідомила державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська на своїй сторінці у Facebook.
Міністерство юстиції пропонувало за допомогою сервісу стежити за зміною статусу нерухомого майна, подачею заяви на проведення реєстраційної дії щодо зміни статусу об'єкта.
«Вчасне інформування про такі наміри дозволяють власнику майна вчасно звернутись до держреєстратора та до суду і заблокувати дії шахраїв», – нагадала Загребельська.
Антимонопольний комітет почав розслідування ситуації з сервісом «SMS-маяк», інтегрованого у платформу «Ліга. Закон»....
Опубликовано Агіей Загребельськой Воскресенье, 9 декабря 2018 г.
Справу почали за ознаками вчинення державним підприємством «НАІС» Міністерства юстиції порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг із забезпечення доступу і користування Єдиними та Державними реєстрами.
«Передумовою для цього рішення було проведення розслідування за заявою ТОВ «Сучасні Системи Домоуправління», – повідомляє Загребельська.
Вона нагадує, що Кабмін прийняв постанову про запуск подібної системи в 2016 році. Тоді ж між ДП «НАІС» і ТОВ «Ліга Закон» був укладений меморандум для реалізації і супроводу проекту.
Крім меморандуму підприємства уклали договір про співпрацю з метою впровадження та реалізації сервісних послуг з інформування та договір про надання ДП «НАІС» ТОВ «Ліга Закон» послуг з цією ж метою.
«З часу введення пілотного проекту на адресу ДП «НАІС» надходили пропозиції від суб'єктів господарювання (OpenDataBot, ПАТ КБ «Приватбанк», заявник) про розширення кола суб'єктів, яким надаються послуги SMS-інформування про реєстраційні дії, а також пропозиції щодо реалізації інформування з використанням інтернет-платформ», – повідомляє Загребельська.
«ДП «НАІС» відмовило у співпраці на підставі того, що введений пілотний проект є тимчасовим заходом, а прийняті пропозиції від інших суб'єктів господарювання та підключення інших провайдерів сервісної послуги доцільно розглянути після завершення реалізації пілотного проекту та за його результатами внесення змін до законодавства», – повідомила вона.
«Як наслідок, діями ДП «НАІС» створені умови, при яких учасником ринку інформування про реєстраційні дії в Державному реєстрі прав є тільки один суб'єкт господарювання – ТОВ «Ліга Закон», – пише Загребельська.
Як зазначається, за 30 грн на місяць кожен може отримувати СМСки чи е-мейли якщо в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно змінюється статус. А за 36 грн можна відстежувати сам факт подання заяви на проведення реєстраційної дії щодо зміни статусу вашого об'єкта.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].