Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Rolls-Royce запустив свій перший безпілотний пором у Фінляндії

Rolls-Royce запустив свій перший безпілотний пором у Фінляндії

«Розумним» плавзасобом можна керувати або з командного центру або він рухатиметься абсолютно автономно за заданим маршрутом

Rolls-Royce запустив свій перший безпілотний пором у Фінляндії
фото twitter.com/RollsRoyce

За останній час технологічний прогрес дозволив розробити та підвищити ефективність автономних транспортних засобів. В наші дні можна побачити самохідні автомобілі, дрони, літаки, таксі та вантажівки.

В підрозділі Rolls-Royce, який спеціалізується на будівництві авіаційних турбін, морських силових установок та енергосистем, було розроблено безпілотні технології для мореплавства в Фінляндії та реалізовано спільно з поромною компанією Finferries. Про це повідомляє lmneuquen.com.

Дві компанії спільними зусиллями розробили проект SVAN (безпечне судно з автономною навігацією). Цим «розумним» судном можна керувати дистанційно з командного центру, який  знаходиться в кількох кілометрах від самого порому або пором рухатиметься в повністю автономному режимі.

«Пором за допомогою інформаційних технологій ходить абсолютно автономно по заздалегідь заданому маршруту. Він має здатність уникати зіткнень з іншими транспортними засобами та успішно причалювати до берега», – зазначив директор з безпеки руху Finferries Пасі Руус.

Зазначається, що новітня технологія  Rolls-Royce та Finferries може перетворити будь-яке судно в «розумне та автономне», не вносячи істотних змін до конструкції плавзасобу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті