МТОТ: 34 родини українських політв’язнів РФ отримали державну допомогу у розмірі 100 000 грн
До кінця року Комісія при МТОТ має намір розглянути якомога більше сформованих кейсів для виплати допомоги

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) продовжує виплату державної допомоги особам, незаконно позбавленим свободи Російською Федерацією у зв’язку з політичною або громадською діяльністю, йдеться у повідомленні на сайті міністерства.
«Загалом на сьогодні державну допомогу отримали вже 34 родини у розмірі 100 000 грн», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, МТОТ продовжує опрацьовувати заяви на отримання державної допомоги та формувати кейси для розгляду Комісією при міністерстві.
«До кінця року Комісія має намір розглянути якомога більше сформованих кейсів для розподілення цільових державних коштів на допомогу особам, позбавленим особистої свободи», – повідомляє прес-служба міністерства.
Працівники Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи, МТОТ приймають документи для формування кейсів для розгляду Комісією на наступних засіданнях та надають консультації за телефоном 044 536 92 47 або електронною поштою: [email protected].
Так, виплата у розмірі 100 000 грн особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади РФ на тимчасово окупованих територіях України та/або території РФ у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб або членам їх сімей, передбачена змінами від 17 жовтня 2018 року до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 328.
Постановою передбачено наступні напрями спрямування бюджетних коштів за відповідною бюджетною програмою: одноразова грошова допомоги у розмірі 100 000 грн особам, яких було позбавлено особистої свободи, звільнених у грудні 2017 року – січні 2018 року; забезпечення відшкодування правової допомоги та підтримки членів сімей політичних в’язнів шляхом одноразової виплати 100 000 грн (розгляд питань щодо такої допомоги та прийняття рішень про фінансування витрат за цим напрямом здійснюється Комісією); здійснення виплат державних стипендій імені Левка Лук’яненка; забезпечення здійснення заходів із соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи.
Нагадаємо: один з політв'язнів Кремля Олег Сенцов відбуває 20-річне ув'язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].