Конгрес США готує нові санкції проти енергетичного сектору РФ, зокрема і проти «Північного потоку – 2»

Конгрес США готує нові санкції проти енергетичного сектору РФ, зокрема і проти «Північного потоку – 2»

На розгляді у законодавців знаходиться близько 10 законопроектів, один з них – проти «ПП-2» – може бути прийнятий вже цього тижня

Конгрес США готує нові санкції проти енергетичного сектору РФ, зокрема і проти «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

На тлі конфлікту між Україною та Росією в Керченській протоці, на розгляді у Конгресі США знаходиться близько 10 законопроектів, направлених проти енергетичного сектору РФ. Про це повідомляє Френсіс Феннон, передає DW.

«Ми моніторимо законопроекти – їх близько 10, усі вони містять російську енергетику в якості ключового компоненту», – сказав він.

За словами Феннона, першою на розгляд до конгресменів потрапила резолюція, де Конгрес висловлює незгоду із будівництвом газопроводу «Північний потік – 2», який має зв’язати РФ та ФРН. Рішення по даній резолюції може бути прийнято вже цього тижня.

Радник держсекретаря зазначив, що газопровід є інструментом, за допомогою якого РФ хоче посилити залежність країн-імпортерів, тому США закликають усіх партнерів Росії вийти з цього проекту.

У законопроекті, який перебуває на розгляді, зазначається, що «геополітичний інтерес Росії до «Північного потоку – 2» полягає не в посиленні європейської енергобезпеки, а в тому, щоб вбити клин між країнами Європи та радикально скоротити існуючий транзит газу через Україну».

Ключем до збереження енергонезалежності Європи, на думку американського чиновника, є диверсифікація енергетики. У зв’язку з цим він згадав про будівництво газопроводу між Грецією та Болгарією, синхронізацією країн Балтії з континентальною Європою та будівництво СПГ-терміналу в Хорватії.

Німеччина не відмовиться від політичної підтримки будівництва газопроводу «Північний потік – 2» для поставок російського газу, незважаючи на те, що деякі законодавці пропонують згорнути проект, щоб покарати Москву за захоплення українських суден та їх екіпажів. «Північний потік – 2 все одно буде побудований, але якщо Німеччина вийде з проекту, хто ж тоді буде захищати інтереси України в транзиті газу? Ось чому ми вважаємо важливим залишатися політично активними», – сказав глава МЗС ФРН.

Між тим Європейський парламент виступив проти будівництва «Північного потоку – 2» і хоче переглянути відносини з Росією.

Німецька партія Християнсько-демократичний союз (ХДС), яку понад 18 років очолювала нинішній канцлер Німеччини Ангела Меркель, минулої п'ятниці обрала нового керівника. Що може змінитись у «газовій» політиці із приходом Аннегрет Крамп-Карренбауер, можна дізнатись із матеріалу MInd «Цугцванг для «Нафтогазу»: чи заборонить наступниця Ангели Меркель «Північний потік – 2».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло