Китай робить «конкретний» крок назустріч США і знижує мита на імпорт авто з Америки

Китай робить «конкретний» крок назустріч США і знижує мита на імпорт авто з Америки

Мита на імпортні американські авто знизяться з 40% до 15%

Китай робить «конкретний» крок назустріч США і знижує мита на імпорт авто з Америки
фото pixabay.com

Китай погодився знизити мита на імпорт американських автомобілів з 40% до 15%, що стало першим конкретним кроком для охолодження торгової війни між Вашингтоном та Пекіном після торгових переговорів лідерів країн Дональда Трампа та Сі Цзіньпіна. Про це повідомляє FT.

Лю Хе, високопоставлений китайський чиновник, передав відповідне рішення міністру фінансів США Стівену Мнучіну та тороговому представнику США Роберту Лайтхайзеру під час телефонної розмови.

Занепокоєння щодо перспектив мирного врегулювання торгового спору між двома найбільшими економіками світу сколихнуло ринки з тих пір, як під час саміту «Великої двадцятки» в Аргентині лідерами країн було досягнуто «90-денне перемир’я» , коли інвестори задались питанням чи вдасться президентам досягти істотного прогресу за цей час.

Цей крок стане поверненням до мит на імпорт автівок із США до їх попереднього рівня у 15%. В липні Пекін підняв тарифи на імпорт до 40% у відповідь на введення Вашингтоном мит на $34 млрд на імпорт китайських товарів.

Незважаючи на суттєву поступку, уповноважені представники обох країн не будуть проводити переговори один на один до січня, що підкреслює жорсткі часові рамки, в які країни намагатимуться укластись для укладення ймовірної майбутньої торгової угоди.

Нагадаємо: одразу після переговорів на саміті G20 Дональд Трамп заявив, що в ході торгових переговорів Китай погодився знизити мита та автомобілі, які імпортуються із Сполучених Штатів.

Як повідомлялось, 6 грудня доньку засновника китайської компанії Huawei  було арештовано в Канаді за запитом американської влади, і вона очікує екстрадиції в США. Причиною арешту стало порушення американського санкційного режиму з Іраном. Аналітики вважають, що через цей інцидент торгова війна між двома найбільшими економіками світу може відновитись.

Сьогодні стало відомо, що доньку засновника Huawei було звільнено під заставу. У випадку, якщо американська сторона не надасть офіційний запит на її екстрадицію протягом 60 діб, її відпустять. А президент Трамп заявив, що особисто втрутиться у справу Мін’юсту США проти Мен, якщо це послужить інтересам національної безпеки або допоможе заключити торгову угоду з Китаєм.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло