Forbes назвав письменників, які заробили найбільше грошей на своїх книгах

Forbes назвав письменників, які заробили найбільше грошей на своїх книгах

Сумарно ці 11 авторів продали у США своїх книг на $283 млн

Forbes назвав письменників, які заробили найбільше грошей на своїх книгах
фото Shutterstock

Американський журнал Forbes опублікував щорічний рейтинг найбільш високооплачуваних письменників. В список увійшли 11 авторів, які з червня 2017 року по червень 2018-го заробили загалом $283 млн на продажах своїх книг у США.

Перше місце в рейтингу зайняв Джеймс Паттерсон. Він заробив $86 млн на серії детективів про інспектора Алекса Кросса. Щороку тільки в США продається 4,8 млн його книг. Письменник вже десятий раз стає лідером рейтингу. Причому до наявних статків ще не додалися доходи від продажу нового політичного трилера President Is Missing, написаного у співавторстві з Біллом Клінтоном. Книга була продана у кількості більше 660 000 екземплярів з моменту її виходу в червні.

Forbes зазначає, що секрет Паттерсона – в наполегливості: видавці 31 раз відмовлялися від його першої книги, але Паттерсон не здався.

На другому місці за доходами опинилася британська письменниця Джоан Роулінг ($54 млн). У США за рік продано 2,9 млн її книг, також Роулінг отримала прибуток від роботи парків розваг за мотивами чарівного світу Гаррі Поттера та від спектаклю на Бродвеї «Гаррі Поттер і прокляте дитя».

Заробіток письменниці знизився на $41 млн порівняно з минулим роком, коли вона зайняла перший рядок рейтингу Forbes.

Третє місце в рейтингу зайняв Стівен Кінг, який заробив $27 млн. Його книги розійшлися в США тиражами 2,7 млн примірників, а фільм «Воно» на основі роману Кінга виявився дуже успішним у кінопрокаті і заробив $700 млн, при тому що його бюджет склав $35 млн.

Джон Грішем із доходом $21 млн зайняв 4 місце. П'яте і шосте розділили Ден Браун і Джефф Кінні (по $18,5 млн).

На сьоме місце потрапив журналіст Майкл Волф, що випустив книгу «Вогонь і лють» про адміністрацію президента США Дональда Трампа. Продажі цієї книги принесли Волфу $13 млн.

Американські письменниці Нора Робертс і Даніела Стіл з доходом $12 млн ділять 8 і 9 місце, а 10 і 11 рядки рейтингу зайняли Рік Ріордан (США) і британка Еріка Леонард Джеймс. Їх дохід Forbes оцінює сумою $10,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло