Європарламент прийняв резолюцію про припинення будівництва «Північного потоку – 2»

Європарламент прийняв резолюцію про припинення будівництва «Північного потоку – 2»

В Європарламенті закликають ввести адресні санкції проти Росії

Європарламент прийняв резолюцію про припинення будівництва «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

Депутати Європарламенту прийняли резолюцію, в якій закликали скасувати будівництво газопроводу «Північний потік – 2». Вони назвали цей газопровід політичним проектом. Резолюцію підтримали 433 євродепутати, 105 висловилися проти, 30 утрималися.

У резолюції сказано, що Європарламент вважає роль України в європейській мережі енергозабезпечення ключовою. Члени Європарламенту засудили будівництво газопроводу «Північний потік – 2», який йде в обхід України, «оскільки це політичний проект, який становить загрозу європейській енергетичній безпеці», йдеться в документі.

Крім того, e резолюції депутати закликали Росію звільнити захоплених у полон українських моряків e результаті нападу на українські кораблі в Керченській протоці.

У резолюції міститься заклик до держав – членів ЄС ввести адресні санкції проти Росії, якщо українські військовослужбовці не будуть звільнені та в разі подальшою військової ескалації.

Також у документі йдеться про те, що європейські парламентарії схвалюють хід реформ в Україні, зокрема в таких галузях, як енергетика, охорона здоров'я, пенсії, освіта, децентралізація, а також у сфері оборони і безпеки, банківській та макроекономічній стабілізації.

У резолюції також підкреслюється, що Україна має зробити своїм пріоритетом боротьбу з корупцією, вирішувати проблеми з владою олігархів і продовжувати реформи децентралізації. Депутати Європарламенту висловили жаль, що існуюча судова система досі залишається неефективною, корумпованою і політично залежною.

Нагадаємо: напередодні Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію щодо «Північного потоку – 2». У документі конгресмени «підтримують введення санкцій» щодо цього трубопроводу та закликають президента США «підтримати енергетичну безпеку Європи за допомогою політики диверсифікації з метою послаблення залежності від Росії».

«Північний потік – 2» передбачає спорудження двох ниток газопроводу потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Введення його в дію намічено на кінець 2019 року. Вартість будівництва «Північного потоку – 2» оцінюється в 9,5 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло