Мінфін має намір купити валюту у НБУ для розрахунку за зовнішніми боргами

Мінфін має намір купити валюту у НБУ для розрахунку за зовнішніми боргами

Наступного року Україні належить виплатити близько $5 млрд

Мінфін має намір купити валюту у НБУ для розрахунку за зовнішніми боргами
Фото Shutterstock

Міністерство фінансів України обговорює з Національним банком України (НБУ) можливість прямої покупки валюти для здійснення майбутніх в наступному році виплат за зовнішніми зобов'язаннями, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив заступник голови центробанку Олег Чурій журналістам після брифінгу в Києві в четвер.

«Ми обговорюємо, що Мінфін буде використовувати гривневі надходження для покупки у нас валюти для подальшого розрахунку за зовнішніми боргами. Їм в наступному році належить виплатити близько $5 млрд, і це буде важко за раз зібрати таку суму», – сказав він.

Також Чурій звернув увагу на несприятливу ситуацію на зовнішньому борговому ринку, яка склалася в даний час. Відповідно Нацбанк бачить необхідність переорієнтації Міністерства фінансів на гривневі запозичення (ОВДП).

«Ми не даємо рекомендації Мінфіну, але є гривневі інструменти, і їх теж необхідно розглядати. Ми очікуємо, що в першому кварталі 2019 року таки буде відкритий доступ до ОВДП через Clearstream, вони (Clearstream – ІФ) підтверджують це, і сподіваємося, що Міністерство фінансів буде займати гривню, оскільки займати валюту – це великі ризики», – сказав заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, НБУ і Clearstream на початку жовтня 2018 року узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

Відкриття рахунку міжнародного депозитарію в депозитарії НБУ, або так званого «линка», планується в першому кварталі 2019 року.

Нацбанк очікує, що завдяки наданню доступу іноземним інвесторам до ОВДП через Clearstream зросте попит на цінні папери України, що підвищить їх ліквідність і привабливість на міжнародних ринках. Крім того, це сприяє поліпшенню валютної структури державного боргу та ефективності трансмісійного механізму монетарної політики центробанку, а також подальшого розвитку ринку капіталу України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло