Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Російські хакери вкрали дані українських військових частин – СБУ

Російські хакери вкрали дані українських військових частин – СБУ

ПЗ, за допомогою якого було здійснено злам системи, виробляється тільки в Росії

Російські хакери вкрали дані українських військових частин – СБУ
фото Shutterstock

СБУ повідомила в п'ятницю, що російські хакери зламали IT-системи та вкрали дані більше сотні державних установ і військових підрозділів, що базуються в Львівській області на заході країни, пише Reuters з посиланням на повідомлення на сайті СБУ.

«Викрадені за допомогою російських програм бази даних стали доступними для країни-агресора і можуть бути використані на шкоду національній безпеці держави», – йдеться в повідомленні на сайті СБУ.

Зокрема, йдеться про те, що комерційна структура за допомогою забороненого в Україні російського програмного забезпечення «Парус» та «Афіна» заволоділа базами даних та масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам на Львівщині.

 «Оскільки програмне забезпечення «Парус» і «Афіна» поширюється і оновлюється з серверів, які територіально розташовані в РФ, через дії зловмисників створені передумови для витоку інформації з обмеженим доступом», – ідеться в повідомленні.

Служба безпеки провела обшуки в компаніях, які встановлювали заборонене ПЗ, і виявила викрадені бази даних.

Як відомо, Україна в минулому році розширила санкції проти кількох сотень російських компаній і громадян, в тому числі заборонила використовувати програмне забезпечення, створене в Росії.

На разі тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 359 Кримінального кодексу України. Зокрема перевіряється версія щодо передачі незаконно скопійованих даних спецслужбам країни-агресора.

Як повідомлялося, хакерам вдалось вкрасти персональні дані близько 100 млн користувачів сервісу для обміну знаннями Quora.

Раніше стало відомо, що хакери вкрали особисті дані 257 тисяч користувачів Facebook – із них 47 тисяч українців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті