Двох ієрархів УПЦ Московського патріархату відлучили від церкви за участь у соборі

Двох ієрархів УПЦ Московського патріархату відлучили від церкви за участь у соборі

Священикам УПЦ МП, які перейдуть в українську церкву, буде надано правовий захист, пообіцяв Порошенко

Двох ієрархів УПЦ Московського патріархату відлучили від церкви за участь у соборі
фото Офіційний сайт Президента України

Двох ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Олександра і Симеона, які брали участь в Об'єднавчому соборі в Україні, російська церква поспішила визнати розкольниками і відлучила від церкви, пише Росбалт.

«У даному випадку люди самі захотіли відлучити себе від своєї Церкви. Нам залишається це тільки з сумом констатувати», – заявив керівник Інформаційно-просвітницького відділу церкви архієпископ Климент.

За його словами, митрополити виключені з диптиха єпископів, канонічних в Україні.

Між тим президент України Петро Порошенко у своїй промові, проголошеній після обрання глави нової Єдиної помісної української церкви, заявив, що всім священикам Московського патріархату, які перейдуть в українську церкву, буде надана опіка і підтримка.

«Гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину Українську православну помісну церкву», – сказав президент.

Нагадаємо: президент України оголосив про створення Української помісної автокефальної православної церкви, яке відбулося на Об'єднавчому соборі, що проходив у Софійському соборі. Він представив нового главу Української церкви – митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло