За затримку в'їздів комерційних суден до Керченської протоки компанії втрачають до $20 000 щоденно

За затримку в'їздів комерційних суден до Керченської протоки компанії втрачають до $20 000 щоденно

Після таких великих втрат компанії більше не хочуть відпливати тут

За затримку в'їздів комерційних суден до Керченської протоки компанії втрачають до $20 000 щоденно
фото ВМС ЗС України

За кожен день затримки в'їздів комерційних суден до Керченської протоки судноплавні компанії втрачають від $15 000 до $20 000. Про це повідомляє BBC.

«Після таких великих втрат компанії більше не хочуть відпливати тут. Ця невизначеність для нас особливо важка», – повідомив директор ДП «Маріупольський морський торгівельний порт» Олександр Олейник.

Так, на екіпаж чекає невідома мандрівка, коли вони відправляються з Маріуполя для Керченської протоки та за її межі, оскільки члени екіпажу не можуть знати, як довго вони будуть триматися у вхідній точці до протоки або скільки грошей вони можуть втратити.

Адміністрація порту заявляє, що втратила близько 40% своїх металевих відправлень за останні кілька тижнів.

Працівники порту Маріуполя потребують політичного рішення для полегшення напруженості між Росією та Україною. Більшість з них звинувачують Росію у навмисному придушенні цього порту та погіршенні ситуації на сході України.

Російські чиновники не розповідають, коли відбуватимуться перевірки суден, якими суднами вони будуть проводитись та скільки часу триватимуть перевірки.

Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

В МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

Державний департамент США запропонував блокувати російські судна, які прибули з Азовського моря, через агресію РФ проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті