Звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання Путіна – Порошенко

Звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання Путіна – Порошенко

За словами президента, відповідне рішення не залежить ні від церкви, ні від лідерів світу

Звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання Путіна – Порошенко
Президент Петро Порошенко
фото Офіційний сайт Президента України

Звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання президента РФ Владіміра Путіна. Про це повідомив президент Петро Порошенко на прес-конференції сьогодні, 16 грудня.

«Наші перешкоджання, те що вже рік ми не можемо звільнити жодного українського заручника, полягає не в тому, що президент РФ спілкується чи не спілкується з Порошенком, а в тому, що він не бажає їх звільняти. Він неодноразово демонстрував, що це залежить винятково від його навіть не політичної волі, а бажання. Захотів – звільнив, захотів – ні», – розповів президент.

Разом з цим він повідомив, що це ніяк не залежить ні від церкви, ні від лідерів світу.

«Це залежить від однієї людини», – підкреслив Порошенко.

Президент повідомив, що Путін відмовився спілкуватись з ним через те, що Путіну нема чого сказати. Президент РФ не очікував, що Україна зможе швидко зібрати докази, починаючи від супутникових знімків і закінчуючи перехопленнями.

«Він до цього виявився неготовим, і йому не було що відповідати», – наголосив Порошенко.

За міжнародними нормами, українські моряки є військовополоненими, а агресія РФ – зафіксована. За словами президента, військовополонені не є підсудними російській юрисдикції.

Нагадаємо: 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Усі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

У МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

У зв’язку із агресивними діями Росії біля Керченської протоки скасував заплановану зустріч із Путіним президент США Дональд Трамп.

Пізніше Держдеп США пригрозив РФ «наслідками та болем», якщо російська сторона не звільнить полонених українських моряків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті