Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Єврокомісія оштрафувала бренд Guess на 40 млн євро

Єврокомісія оштрафувала бренд Guess на 40 млн євро

Модний бренд покарали за антиконкурентну практику

Єврокомісія оштрафувала бренд Guess на 40 млн євро
фото www.guess.com

Єврокомісія прийняла рішення оштрафувати американський бренд Guess на 39 821 000 євро за антиконкурентні контракти, які обмежували інших ритейлерів щодо онлайн-продажів та розповсюдження реклами. Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄК.

«Дистрибуторські угоди Guess заважали споживачам з ЄС здійснювати покупки в інших державах-членах, блокуючи рекламу та онлайн-продажі через кордон інших ритейлерів. Це дозволило компанії штучно підтримувати високі роздрібні ціни, зокрема, в країнах Центральної та Східної Європи», – заявила єврокомісар Маргрет Вестагер, яка відповідає за політику в галузі конкуренції.

Експерти ЄК дійшли висновку, що в країнах Центральної та Східної Європи (Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литві, Польщі, Румунії, Словаччини та Словенії), ціни на одяг бренду Guess в середньому на 5-10% перевищували ті, що були встановлені в Західній Європі.

В повідомленні підкреслюється, що, як правило, компанії можуть вільно встановлювати власні системи дистрибуції, але вони повинні відповідати правилам конкуренції ЄС. Зокрема, як зазначається, «споживачі мають право здійснювати покупки у будь-якого роздрібного торговця, уповноваженого виробником, в тому числі через національні кордони. В той же час авторизовані роздрібні торговці повинні мати можливість пропонувати товари, на які розповсюджується дія договору про розповсюдження через інтернет, рекламу, продаж товарів через кордон та встановлення ціни для перепродажу».

У повідомленні також зазначається, що оскільки Guess погодилась на співпрацю з розслідуванням, штраф було зменшено на 50%.

Guess – американський бренд  роздрібного одягу. Крім одягу для чоловіків та жінок, компанія продає також аксесуари та взуття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті