Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Кабмін підпорядкував «Укренерго» Мінфіну

Кабмін підпорядкував «Укренерго» Мінфіну

Завдяки цьому перетворенню буде прискорено процеси прозорої корпоратизації компанії

Кабмін підпорядкував «Укренерго» Мінфіну
Фото: facebook/OSaienko

Цілісний майновий комплекс держпідприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» передається із сфери управління Міненерговугілля до сфери управління Мінфіну, передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, відповідне розпорядження Кабінету міністрів №1001 від 14 листопада 2018 оприлюднено на сайті уряду у вівторок.

«Переконаний, що це дозволить не тільки забезпечити виконання відповідних вимог незалежного ринку в частині відділення генерації і поставки електроенергії від її транспортування, а й прискорить процеси прозорою корпоратизації компанії», – прокоментував це рішення на своїй сторінці Facebook міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко у вівторок.

Вчора у Брюсселі українською делегацією на чолі з Volodymyr Groysman були досягнуті важливі домовленості щодо співпраці...

Опубликовано Oleksandr Saenko Понедельник, 17 декабря 2018 г.

Він зазначив, що напередодні в Брюсселі українська делегація на чолі з прем'єром Володимиром Гройсманом досягла важливих домовленостей про співпрацю з партнерами з ЄС за кількома напрямками – від безпеки і реформи митниці до інтеграції у спільний енергетичний і цифрове простір, і енергетичне питання був одним з ключових.

За словами міністра, передача «Укренерго» в управління Мінфіну є важливим кроком по створенню передумов для успішного проходження компанією сертифікації відповідно до стандартів загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E для приєднання до неї в майбутньому.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Раніше, 18 жовтня Міненерговугілля повідомило, що комісія з реорганізації «Укренерго», яку з 9 жовтня очолює заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Михайло Близнюк, «з метою якісного завершення процесу реорганізації» прийняла рішення про перехід повноважень з управління НЕК до голови комісії.

У той же час, в «Укренерго» заявляють про свідоме перешкоджання корпоратизації та процесу впровадження ринку електроенергії з боку комісії з реорганізації, склад якої затверджується профільним міністерством. 

В рамках корпоратизації НЕК Кабмін вже затвердив нову наглядову раду компанії з більшістю незалежних членів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті