Маск планує залучити $500 млн на новий проект з роздачі інтернету

Маск планує залучити $500 млн на новий проект з роздачі інтернету

Такий проект в разі успішної реалізації може принести понад $ 30 млрд прибутку

Маск планує залучити $500 млн на новий проект з роздачі інтернету
фото Shutterstock

Приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX збирається залучити $500 млн, щоб започаткувати новий бізнес у сфері інтернет-послуг – проект Starlink, повідомляє The Wall Street Journal,на яку посилається РБК.

Проект Starlink передбачає створення великої мережі супутників, які передаватимуть інтернет. У компанії розраховують, що створення такої мережі принесе SpaceX більш $30 млрд.

Як свідчать джерела видання, SpaceX планує залучити коштів від своїх постійних акціонерів і від нового інвестора – шотландської фірми з управління капіталом Baillie Gifford & Co, продавши їм новий випуск акцій по $183 за штуку.

Baillie Gifford є одним з найбільших інвесторів іншої компанії Маска – Tesla.

Сторони можуть оголосити про угоду вже до кінця року, повідомляють джерела.

Для реалізаціїпроекту SpaceX планує вивести на низьку орбіту 4 тисячі апаратів, в майбутньому мережа повинна зрости до 11 тисяч одиниць. Однак досі SpaceX запустила в космос тільки два прототипи – запуск ракети з апаратами Microsat 2a і Microsat 2b був проведений в лютому 2018 року.

У 2015 році SpaceX оцінювала, що для створення мережі з 800 супутників необхідно буде залучити $3,5 млрд. Для запуску 11 тисяч супутників необхідно знайти вже $10 млрд.

За оцінками SpaceX, до 2025 року ця мережа може принести $30 млрд, що перевищить очікувані доходи компанії Маска від космічних запусків ($5 млрд), пише WSJ.

Однак поки що втілення проекту Starlink відстає від раніше складеного плану, згідно з яким на кінець 2018 року компанія мала вивести на орбіту близько 400 телекомунікаційних інтернет-супутників, пише видання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло