«Поки в київських коридорах влади – русофоби, ситуація не зміниться»: Путін дав прес-конференцію

«Поки в київських коридорах влади – русофоби, ситуація не зміниться»: Путін дав прес-конференцію

Путін про Україну, обмін полоненими та геополітичні відносини

«Поки в київських коридорах влади – русофоби, ситуація не зміниться»: Путін дав прес-конференцію
kremlin.ru

Президент Росії Владімір Путін під час своєї щорічної прес-конференції заявив, що будувати відносини з нинішньою українською владою немає сенсу:

«Поки в київських коридорах влади знаходяться русофоби, які не розуміють, у чому інтерес свого власного народу, така ненормальна ситуація триватиме. Незалежно від того, хто перебуває при владі в Кремлі».

З приводу російської військової агресії на Донбасі – Путін заявив, що Росія і далі надаватиме «гуманітарну допомогу»:

«Ми дійсно надаємо гуманітарну та іншу допомогу і підтримку людям, які проживають на цій території (Донбас). І будемо це робити далі. Тому що спроби вирішити питання політичного характеру за допомогою сили приречені на провал. Це треба зрозуміти», – сказав російський президент.

«Ми хочемо, щоб на всій території України, в тому числі і на Донбасі, був мир і процвітання. Ми зацікавлені в цьому, тому що Україна залишається одним з наших найбільших торгово-економічних партнерів», – заявив він.

Про захоплених українських моряків

«Ми займалися, весь час займалися, ось пан Медведчук, за дорученням Порошенка він це робив, постійно цим займається. І зовсім недавно приїжджав до Москви і ставив питання про звільнення українських військових, затриманих у Керченській протоці, точніше в Чорному морі. Медведчук ставив це питання. Але, я вже сказав, ці питання можна буде вирішувати після завершення кримінальної справи».

Про заборону на долари США в Росії

«Дедоларизація пов'язана виключно з розрахунками між господарюючими суб'єктами, і ніяк не стосується громадян.

Де б не відбувалися розрахунки в доларах, вони все одно йдуть через американські банки, а якщо введуть обмеження, то це викликає бажання піти від цих обмежень, це природна реакція...

Щоб зміцнювався рубль в якості резервної валюти, потрібно кілька завдань вирішити. Перше – це скоротити волатильність, курс повинен бути стабільним і в цілому нам вдається це зробити в останній час. Це пов'язано з діяльністю Центрального банку ... уряду РФ, як ви бачите, він стабільний, він навіть дещо відірвався вже від коливань цін на енергоносії, і на нафту, в тому числі, і завдяки введенню плаваючого курсу рубля. Це перше завдання.

Друга – треба і далі стабільність забезпечити, низьку інфляцію тримати, ось це надзвичайно важлива обставина. Ну і наступний крок – потрібно розвивати фінансову інфраструктуру розрахунків в рублях.

Про скорочення вкладів у бонди США

«Обсяги наших золотовалютних резервів в доларах знижуються, ми були власниками американських паперів, які котируються в доларах, зовсім недавно в обсязі $104 млрд, зараз – $14,4 млрд».

Про нові санкції

«Росія практично всю свою історію живе так чи інакше в якихось обмеженнях та санкціях. З чим це пов'язано? Пов'язано зі зростанням могутності Росії, з підвищенням її конкурентоспроможності.

Наша економіка адаптувалася до цих зовнішніх обмежень... Як ми оцінюємо? Ми оцінюємо завжди так, як нам краще виглядає для нас, але давайте подивимося, як оцінюють наші опоненти, ті, хто вводить санкції. Мінфін США вважає, що падіння темпів зростання економіки на 2,5% в 2015 році пов'язане на 1/3 з санкціями, а на 2/3 – з падінням цін на нафту. Насправді я думаю, що і однієї третини там немає. Значно менше.

Так, негативний вплив є, але є плюси від цих санкцій. Це змусило нас включити мізки по дуже багатьох напрямках. У нас частка вітчизняного транспортного машинобудування в 2017 році склала 98%, в автомобілебудуванні – 85%. І за деякими іншими ключовими напрямами теж в районі 80%. Ми в минулому році витратили на імпортозаміщення 600 млрд рублів, з них 125-128 млрд з федерального бюджету. Тому є мінуси, є і плюси».

Ціни на бензин

«У чому різниця між нами і Францією? Французький уряд пішов свідомо на підвищення цін на нафтопродукти і на бензин. Вони зробили це для того, щоб перерозподілити таким чином ресурси, в даному випадку ресурси громадян, на вирішення інших питань у сфері енергетичної політики... Це людям не сподобалося, тому що така зміна в енергетичній політиці за їх рахунок їм не подобається.

Що у нас відбувається? У нас підвищилися ціни на бензин в зв'язку з ростом цін на світових ринках. Уряд тут же почав вживати заходів щодо стримування зростання цін і навіть їх зниження, і досягли домовленості з основними нафтопереробними компаніями. Це принципова різниця. Там свідомо пішли на підвищення, а тут уряд бореться з цим підвищенням».

Приватна військова компанія Вагнера

«Ми можемо заборонити взагалі приватну охоронну діяльність. Але у нас там працює мало не мільйон чоловік. Якщо ця група Вагнера щось порушує, тоді Генпрокуратура повинна дати правову оцінку. З приводу присутності їх десь там за кордоном... Якщо вони не порушують російського закону, вони мають право працювати, продавлювати свої бізнес-інтереси в будь-якій точці планети».

Про Великобританію і Brexit

«З прем'єр-міністром Великобританії на G20 ми привіталися, два слова один одному сказали. На мій погляд, російсько-британські відносини зайшли в глухий кут і в інтересах обох країн з цього глухого кута вийти.

Ми знаємо, британці у нас працюють, досить активно, можу вам сказати, такі компанії флагмани британської економіки – BP – один з найбільших акціонерів нашої провідної нафтогазової компанії «Роснефть». Вони і залишаються такими. Працюють активно на нашому ринку і далі хочуть працювати і не тільки вони.

Ось зараз у зв'язку з Brexit. Я розумію позицію прем'єр-міністра – вона бореться за цей Brexit – нехай вони самі вирішують, це не наша справа, а то знову звинуватять нас у чомусь. Але референдум пройшов, ну що їй робити? Вона повинна виконувати волю народу, висловлену на референдумі.

У будь-якому випадку вони зацікавлені в ринках, зацікавлені в партнерстві, ми це обговорюємо з нашими колегами і друзями, яких у нас достатньо в Великобританії, особливо в бізнес-середовищі. Найбільше в цьому році інвестицій з Великобританії – $22 мільярди... правда, це частково може бути репатріація наших капіталів, оскільки полякали їх там».

Про справу Скрипалів

«Мені навіть тут коментувати нічого. Добре, не вбитий... Скрипаль, слава богу, живий. Ось цей політизований русофобський підхід, це тільки привід, щоб організувати чергову атаку на Росію. Не було б Скрипалів, щось інше придумали б, для мене це очевидно. Мета тільки одна – стримати розвиток Росії як можливого конкурента, інших цілей я не бачу».

За матеріалами Reuters

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло