У наступному році «Нафтогаз» очікує дефіцит ліквідності в 35,2 млрд грн

У наступному році «Нафтогаз» очікує дефіцит ліквідності в 35,2 млрд грн

Через борги по PSO і борги облгазів за послуги балансування перед «Укртрансгазом», група «Нафтогаз» увійде в 2019 рік з мінімальними залишками коштів

У наступному році	«Нафтогаз» очікує дефіцит ліквідності в 35,2 млрд грн
Фото: УНІАН

Через борги по PSO і борги облгазів за послуги балансування перед «Укртрансгазом», група «Нафтогаз» в цьому році має негативний чистий грошовий потік і увійде в 2019 рік з мінімальними залишками коштів, що ускладнює закупівлі газу в пік опалювального періоду. Про це з посиланням на слова голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва пише Інтерфакс-Україна.

«В цілому ми бачимо, що в 2019-му нас чекає дефіцит ліквідності обсягом 35,2 млрд грн», – повідомив він.

Разом з цим, Коболєв зазначив, що під загрозою також проекти з розвитку видобутку газу, модернізації ГТС, оскільки тільки «Укргазвидобування» потребує наступному році не менше ніж 38 млрд грн.

Корінною проблемою Коболєв назвав продаж газу за цінами, нижчими від ринкових в рамках покладених на неї урядом спецобязательств.

За його словами, відповідно до закону «Про ринок газу», Кабмін повинен компенсувати втрати, викликані виконанням таких спецзобов'язань, які він оцінив в 102,9 млрд грн за період з жовтня 2015 року до кінця червня 2018 року.

Одночасно навіть при реалізації газу за пільговою ціною борг за нього зростає і досяг 57,5 ​​млрд грн, в тому числі 24,7 млрд грн заборгували «газсбити» і 32,9 млрд грн – тепловики і ТЕЦ.

«Нафтогаз» застосовує весь законний інструментарій для стягнення боргів, але іноді це справа безнадійна. Станом на середину поточного року ми нарахували резерв на сумнівну заборгованість споживачів за PSO обсягом 7 млрд грн», – зазначив Коболев.

За його словами, борги облгазів та інших споживачів за послуги балансування перед «Укртрансгазом» за станом на кінець жовтня перевищували 28,3 млрд грн, з них найбільша частка (18,7 млрд грн) припадає на «побратимів» газсбитов «- групу облгазів РГК .

«Який вихід з цієї ситуації? Потрібно, нарешті, визначитися, що є більшою цінністю – приватна монополія Фірташа чи державна компанія, розвиток вітчизняного видобутку газу, енергетична незалежність України», – зазначив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло