Захворіло у світі
5,954,711
Померло у світі
365,535
Вилікувалось у світі
2,516,951
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Держгідрографія: з 20 грудня завершено навігацію на Дніпрі

Держгідрографія: з 20 грудня завершено навігацію на Дніпрі

Новий навігаційний сезон планується відкрити в березні 2019 року

Держгідрографія: з 20 грудня завершено навігацію на Дніпрі
Фото: Держгідрографія

Державна установа «Держгідрографія» 20 грудня завершила зняття навігаційної обстановки на Дніпрі і закрила навігацію орієнтовно до березня 2019 року. Про це повідомляє прес – служба держустанови.

«Навігаційна обстановка на головній водній магістралі України знята. Судноплавство на Дніпрі з використанням світніх засобів навігаційного обладнання завершено. Спеціалісти Держгідрографії опрацювали понад 1 000 км і зняли понад 1 000 буїв. Зауважу, що зняте ЗНО (засоби навігаційного обладнання – Mind) вже зараз готується до нового навігаційного сезону 2019 року. Наразі на вищезгаданих ділянках водного шляху на своїх штатних місцях знаходяться всесезонні буї типу «Сігара», – каже в.о. начальника державної установи «Держгідрографія» Олександр Щипцов.

Так, ЗНО зняли уздовж всієї головної водної магістралі України, а саме, від кордону з Білорусією до гирла річки Дніпро, а також на річках Прип’ять та Південний Буг. Одразу після відвантаження буїв на берег, спеціалісти Установи розпочали їхню підготовку до нового навігаційного сезону, який за прогнозами стартує в березні наступного року.

Наразі буї проходять процес дефектації. Спеціалісти Установи перевіряють роботу світлооптичних пристроїв та батарей, якими обладнано буї. Розпочато процес ремонту та/або заміни якірних ланцюгів, фарбування, інших відновлювальних робіт

Як зазначається, навігаційна обстановка повністю знята на 6 водосховищах річки Дніпро. Так, на  Київському водосховищі, (річка Верхній Дніпро, річка Прип’ять) знято 223 буя. На  Канівському водосховищі – 184 засоби навігаційної обстановки (на ділянці водного шляху від Канівської ГЕС до Київської ГЕС).

Крім того, на найскладнішому водосховищі з точки зору встановлення й зняття навігаційної обстановки, а саме на Кременчуцькому водосховищі (на ділянці водного шляху від Канівської ГЕС до Кременчуцької ГЕС), спеціалісти Держгідрографії зняли 162 буя.  Також ще на 2 водосховищах,  а саме на Кам'янському (на ділянці водного шляху від Кременчуцької ГЕС до Середньодніпровської ГЕС)  та на Дніпровському водосховищі (на ділянці водного шляху від Середньодніпровської ГЕС до Запорізького РГС)  «зійшло на берег» 148 і 144 буїв відповідно.

Останніми об’єктами для зняття навігаційної обстановки  стали Нижній Дніпро від гирла до Каховської ГЕС та Каховське водосховище де знято 36 та 121 буй відповідно.

Зняття сезонних плавучих ЗНО на внутрішніх водних шляхах України щорічно проводиться згідно з відповідним планом зняття та встановлення сезонних ЗНО, котрий погоджений Адміністрацією морських портів та затверджений ДУ «Держгідрографія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті